Inovační vouchery pomáhají středočeským firmám dosáhnout lepších výsledků

Firmy, živnostníci a podnikatelé ze Středočeského kraje, kteří chtějí zdokonalit svůj produkt nebo službu ve spolupráci s univerzitou či jinou výzkumnou organizací, mohou na svůj projekt získat dotaci ve výši až 150 000 korun. Celkem 5 milionů korun rozdělí Středočeský kraj prostřednictvím středočeských inovačních voucherů už podruhé. Projekty lze registrovat u Středočeského inovačního centra (SIC) do 28. dubna 2017.

Snížit náklady na výrobu, získat potřebnou certifikaci nebo odborný audit mohlo díky inovačním voucherům v roce 2016 celkem 41 firem. V roce 2017 očekává Středočeské inovační centrum ještě větší zájem. „Inovační voucher, který jsme získali vloni na spolupráci s ČVUT Praha, nám pomohl zvýšit zájem o naše produkty a vytvořit silnější postavení na trhu,“ říká Jiří Ježek, ředitel české firmy BOVA Březnice, spol. s.r.o., vyrábějící kování pro dřevostavby.

Cílem Středočeských inovačních voucherů je rozvíjet spolupráci mezi firmami a výzkumnou sférou. Její přínos spočívá hlavně ve znalostech a jejich přenosu směrem k firmám. Ty se mohou plně soustředit na podnikání, zatímco výzkumná organizace dodá potřebné inovace, které firma nemůže zajistit vlastními silami,“ vysvětluje výhody inovačních voucherů Věslav Michalik, radní Středočeského kraje pro oblast hospodářského a regionálního rozvoje.

Celkem 5 milionů korun bude letos rozděleno formou veřejného losování za účasti notáře mezi žadatele ze Středočeského kraje, přičemž maximální výše příspěvku je 150 000 korun na jeden projekt a nesmí přesahovat 75 % jeho nákladu. Inovativní řešení budou poskytovat vysoké školy, ústavy Akademie věd ČR a jiné výzkumné organizace v České republice.

Zájemci o navázání spolupráce s vysokými školami a výzkumníky z celé ČR se mohou se svými projekty registrovat od 27. 3. do 28. 4. 2017.

/ TZ SIC/

Infobox:

Poskytovatelé služeb VaVaI: vysoké školy (např. ČVUT, VŠCHT, Masarykova univerzita, aj.) a výzkumné organizace

Výše dotace: 150 000 Kč (max 75 % nákladů)

Web: www.voucher.s-ic.cz

Kontakt: voucher@s-ic.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *