Inspirujte se kvetoucími sídly!

Až do 12. října se v Národní knihovně v Praze (Klementinum) koná výstava Entente Florale Europe - 10 let Evropských kvetoucích sídel v ČR. Shromáždily se v ní snímky z 10 vesnic a 10 měst z celé ČR oceněných v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe a také dvou sídel (město Uherské Hradiště a...

Až do 12. října se v Národní knihovně v Praze (Klementinum) koná výstava Entente Florale Europe – 10 let Evropských kvetoucích sídel v ČR. Shromáždily se v ní snímky z 10 vesnic a 10 měst z celé ČR oceněných v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe a také dvou sídel (město Uherské Hradiště a obec Drmoul), která v ní úspěšně reprezentovala Česko letos (viz str. 3 v tomto vydání MO – pozn. redakce). Soutěž klade důraz na příznivé životní prostředí sídel, tvorbu a rozvoj funkční sídelní zeleně, ale také na udržitelný společenský, kulturní a ekonomický život.

Organizátorem výstavy je Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a záštitu výstavě udělila také ministryně kultury ČR Alena Hanáková, Svaz měst a obcí ČR, Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova a Spolek pro obnovu venkova. Po 12. říjnu bude výstava rok putovat po českých a moravských městech (např. Uherské Hradiště, Semily, Havířov, Tábor, Plzeň či Děčín), a to až do 31. října 2013. O termínech konání výstavy v dalších městech bude postupně informovat web http://www.szkt.cz/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *