Ivan Bartoš: Mateřské školy získají téměř dvě miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj spustil další dvě výzvy z nového programového období. Díky těmto výzvám dojde k navýšení kapacit a zlepšení kvality vzdělávání v mateřských školách. Připravena je pro ně částka dvě miliardy korun.

„Míst v mateřských školách není nikdy dost. Navíc předškolní vzdělávání je důležitou součástí formování osobností dětí. Díky právě vypsaným výzvám pomůžeme navýšit kapacitu mateřských škol a zlepšit podmínky v mateřských školách, jako je například hygienické zázemí, bezbariérovost nebo venkovní prostory,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Dotační podpora z Evropské unie je rozdělená na dvě výzvy podle umístění realizace projektu. 6. výzva Mateřské školy má stanovenou částku z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) 1, 4 miliardy korun, 7. výzva Mateřské školy má pak určenou sumu přes 500 milionů korun z EFRR.

V obou případech se jedná o průběžné výzvy, což pro žadatele znamená, že hodnocení projektu bude probíhat průběžně po podání žádosti o dotaci do Monitorovacího systému 2021+. Výzvy mají shodná pravidla a totožné zacílení podpory.

Výzvy jsou zaměřené na navyšování kapacit mateřských škol v územích s nedostatečnou kapacitou. Potřebnost navyšování kapacity byla na úrovni správních obvodů obcí s rozšířenou působností zjištěna Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím analýzy obsazenosti mateřských škol a demografického vývoje. V obou výzvách je také podporováno zvyšování kvality podmínek k poskytování vzdělávání v mateřských školách, kde na nedostatky upozorňuje krajská hygienická stanice. Na září tohoto roku jsou dále plánovány výzvy pro základní školy a na podzim i pro střední školy.

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určenému pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP zde: IROP – Ministerstvo pro místní rozvoj ČR – Seminář pro žadatele – 6. a 7. výzva IROP Mateřské školy – Praha – 26. 8. 2022 (mmr.cz)

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách MMR.*  

/zr/

Na snímku:

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš: . Díky právě vypsaným výzvám pomůžeme navýšit kapacitu mateřských škol a zlepšit podmínky v mateřských školách, jako je například hygienické zázemí, bezbariérovost nebo venkovní prostory.

Foto: archiv MMR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down