Jablonec spouští další elektronickou aukci elektřiny a plynu

Občané statutárního města Jablonec nad Nisou se budou moci i letos zúčastnit elektronické aukce na dodavatele elektrické energie a zemního plynu, kterou pro ně připravilo město ve spolupráci se společností A-Tender . „Na základě požadavků od občanů jsme se rozhodli e-aukci opět v našem městě zopakovat a poskytli jsme pořadatelům podporu při organizaci,“ potvrzuje náměstek primátora Miloš Vele.

Od dnešního dne 7. března bude probíhat v Jablonci nad Nisou přihlašování do 2. kola elektronické aukce na elektřinu a plyn. Přihlásit se mohou jak účastníci aukce z prosince 2013, kterým bude letos končit výhodná cena, tak i noví odběratelé. E-aukcí si zajistí výhodné ceny energií na následné dva roky. Letos nově se mohou zájemci registrovat online na www.setrime-lidem.cz.

„Cena energií a zejména plynu je na svém historickém minimu, úspory dosahují citelných částek v rodinném rozpočtu. E-aukcí garantujeme 9% úsporu, v případě nižší úspory je přechod k novému dodavateli na každém účastníkovi. E-aukce se účastní pouze prověření dodavatelé,“ říká za pořadatele Radek Drmota z pořadatelské společnost A-TENDER.

Veřejnou besedu k problematice e-aukce pořadatelé připravili na pondělí 14. března. Uskuteční se v malém sále jabloneckého Eurocentra od 16 hodin. Zájemci se dozví o průběhu a výhodách elektronické aukce a mohou položit konkrétní dotazy k dané problematice.

Osobní zkušenosti má i primátor

E-aukce se v roce 2013 osobně zúčastnil i jablonecký primátor Petr Beitl. V průběhu e-aukce jsem byl spokojen s profesionalitou všech zúčastněných a osobně mohu kladně hodnotit i následnou komunikaci s novým dodavatelem. Ušetřili jsme jako domácnost několik tisíc korun ročně, což splnilo naše očekávání. Určitě do toho půjdeme znovu,“ podělil se o své zkušenosti Beitl. „Elektronická aukce je moderním a dnes už běžným nástrojem pro získání výhodné ceny. Vloni jsme se jako město zúčastnili e-aukce na plyn a v letošním rozpočtu díky ní můžeme počítat s více než o 20 % nižšími výdaji za dodávky plynu,“ dodává náměstek primátora Vele.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *