Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Jak lépe stavět (nejen) pro zdravotně postižené

Na přeměnu nevyhovujících ústavních služeb na pobytová zařízení pro seniory a postižené občany v komunitě zareagovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vydáním příručky Bydlení (nejen) pro osoby se zdravotním postižením. Ta má pomoci krajům, obcím a soukromým investorům vyjít vstříc...

Na přeměnu nevyhovujících ústavních služeb na pobytová zařízení pro seniory a postižené občany v komunitě zareagovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vydáním příručky Bydlení (nejen) pro osoby se zdravotním postižením. Ta má pomoci krajům, obcím a soukromým investorům vyjít vstříc zdravotně postiženým lidem a přitom dodržet platné zákony. Publikace popisuje, co všechno mají mít stavby spojující bydlení a poskytování sociálních služeb, a uvádí i příklady dobré praxe a řešení.


Ministerstvo chce publikací přispět k transformaci ústavní péče na služby poskytující větší podporu života lidí s handicapem a seniorů v běžném prostředí. Proto se manuál věnuje principům navrhování staveb pro uživatele sociálních služeb a obsahuje konkrétní doporučení pro začlenění budov do okolní zástavby, pro co nejlepší vnitřní uspořádání nebo vhodná řešení hygienických a bezpečnostních požadavků.

Příručku si lze stáhnout z webu MPSV (www.mmr.cz) v menu vlevo Média a veřejnost a dále v nabídce Publikace MPSV, rok 2012. Dostupná je také v tištěné podobě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *