01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak má být cílena příští pomoc EU?

Zdokonalovat prostředí města, nabídnout obyvatelům upravená či nová místa k odpočinku, rekreaci, zlepšovat podmínky pro podnikatele, aby mohli zaměstnávat nové lidi. Takový je cíl vedení břeclavské radnice pro další roky. »Nyní, kdy se rozpočet města potýká s poklesem příjmů, pochopitelně...

Zdokonalovat prostředí města, nabídnout obyvatelům upravená či nová místa k odpočinku, rekreaci, zlepšovat podmínky pro podnikatele, aby mohli zaměstnávat nové lidi. Takový je cíl vedení břeclavské radnice pro další roky.

»Nyní, kdy se rozpočet města potýká s poklesem příjmů, pochopitelně věnujeme pozornost diskusím o orientaci nových operačních programů po roce 2013, i objemu peněz, které budou mít k dispozici,« uvedl starosta Břeclavi MUDr. Oldřich Ryšavý. Vedení radnice, v rámci svých možností, chce i nadále aktivně usilovat o opravy budov v majetku města, postupnou modernizaci a zlepšování veřejné dopravní infrastruktury, revitalizaci sídlišť, zelených ploch, rozvíjet síť cyklistických tras a stezek i klidových zón. »Je nutné dobudovat i variantní propojení městských částí.Tyto záměry však město nebude schopno uskutečnit bez finanční pomoci EU,« řekl starosta.


Jak dále upozornil, výrazná podpora z evropských i národních zdrojů bude potřebná i při plánování a výstavbě silničních tahů oblastního významu, jako jsou malý a velký obchvat Břeclavi, které by měly odlehčit přetížené silnici I/55. I nadále je nutné stavět a zdokonalovat protipovodňová opatření a nepřestat s čištěním vodních toků.

»Chtěli bychom rovněž podpořit rozvoj takových podnikatelských aktivit, které zabrání odlivu lidí s vyšším vzděláním z města. I s ohledem na naše další předsevzetí soudíme, že operační programy pro nové programové období EU by měly být nastaveny podobně jako dosud,« uzavřel MUDr. Oldřich Ryšavý s tím, že změny po roce 2013 budou v Břeclavi očekávat s napětím, ale také s opatrným optimismem.

Také Náměstíčko ve Staré Břeclavi dostalo novou tvář díky penězům z EU.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down