Jak nastartovat inovace ve veřejné správě? Ministerstva zvou na inovační webináře

Sérii webinářů, které mají za cíl inspirovat územní samosprávy a státní správu k inovativnímu myšlení a projektům, připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spolu s Ministerstvem vnitra (MV). První webinář se uskuteční už v úterý 29. září.

V souladu s Inovační strategií ČR chceme posunout naši zemi mezi přední technologicky orientované světové ekonomiky,“ uvedl k chystaným webinářům vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodal: „Bez inovací to nepůjde, proto pořádáme webináře, na kterých chceme veřejné správě ukázat, proč a jak se vydat právě touto cestou.“

První webinář na téma automatizace a robotizace procesů se uskuteční již v úterý 29. září od 13 hodin přes Microsoft Teams. Účast přislíbili vedoucí oddělení Českého institutu  informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze Petr Kadera, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza, ředitel společnosti Techstra Lukáš Řeha či Filip Adámek z Inovační kanceláře ICT České pošty.

Na akci se bude možné bez registrace připojit na adrese https://aka.ms/InovacniWebinar_I

Další webináře budou následovat každý měsíc, a to až do 16. února 2021. Zaznějí na nich nejzajímavější inovativní témata. „V posledních měsících se mimo jiné i v reakci na pandemii nového typu koronaviru ukázalo, jak důležité je ve veřejné správě umět pružně reagovat na nenadálé situace. K tomu může pomoci správně nastavený inovační management, stejně jako nové technologie. Věřím, že webináře zaměřené na inovace budou zejména pro samosprávy velmi přínosné,“ připomněl ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra David Sláma.

Témata jako automatizace procesů nebo inovační management jsou pro dnešní dobu doslova klíčová,“ konstatoval koordinátor Inovační strategie ČR Robin Čumpelík s tím, že „jedním z cílů Inovační strategie je podpora kreativity, nových způsobů myšlení a podnikání, ale hlavně zavádění nových principů spolupráce napříč státním aparátem a průmyslovými obory. Přispět k tomu chceme právě i skrze webináře".*

/zr/

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down