Autor
Kategorie:
Legislativa

Jak řádně nakládat s majetkem obce

Velká novela zákona o kontrole včetně judikátů Nejvyššího a Ústavního soudu a poznatků z kontrolní činnosti Ministerstva vnitra bude předmětem kurzu, který na 19. 3. chystá do Prahy vzdělávací společnost Aliaves. V posledních dvou letech Nejvyšší soud (NS) vydal několik přelomových rozhodnutí,...

Velká novela zákona o kontrole včetně judikátů Nejvyššího a Ústavního soudu a poznatků z kontrolní činnosti Ministerstva vnitra bude předmětem kurzu, který na 19. 3. chystá do Prahy vzdělávací společnost Aliaves.

V posledních dvou letech Nejvyšší soud (NS) vydal několik přelomových rozhodnutí, která se týkala např. odůvodňování odchylky od obvyklé ceny při prodeji obecního majetku. Významná je i aktuální judikatura NS v oblasti trestněprávní odpovědnosti volených představitelů obcí za chyby při uzavírání smluv jménem obcí. V červnu 2012 Ústavní soud poprvé vymezil základní principy nakládání s obecním majetkem z hlediska zásad transparentnosti a nediskriminace. K těmto i dalším tématům bude k účastníkům kurzu hovořit lektorka Ing. Marie Kostruhová, ředitelka odboru dozoru a kontroly veřejné správy MV ČR.

Více informací o kurzu najdete na: www.aliaves.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *