Jak se bude stavět v blízké budoucnosti, prozradí listopadová konference Šetrné budovy 2017

Proč je důležité vytvářet energeticky šetrné a udržitelné budovy? Jaké jsou vize stavebního průmyslu? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne 6. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 – letos s podtitulem Vize a trendy ve stavebnictví 2030–2050, která se uskuteční 14. listopadu v Praze.

Konference Šetrné budovy 2017 je jedinečnou oborovou událostí," říká Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budov, pořadatele akce. "Naším cílem je vyvolat diskusi a podnítit úvahy o podobě a navrhování staveb, v nichž žijeme a pracujeme. Měli bychom totiž stavět takové domy, které naplňují nejen danou funkci, jsou udržitelné a šetrné, ale vytváří i zdravé a příjemné vnitřní prostředí pro náš život.
Akce pokryje škálu oblastí počínaje inovacemi a inspirací řešení z vesmírné architektury přes stavbu chytrých budov jako nedílné součásti konceptu Smart City, eliminaci sucha a tepelných ostrovů až po problematiku vnitřního prostředí a jeho vlivu na na člověka. Pozornost se zaměří také na dílčí témata cirkulární ekonomiky, hospodaření s vodou, automatizace budov či regenerace brownfieldů. Přednáškové bloky doplní vybrané studie inovativních řešení.
Součástí programu je i panel nazvaný Jak se (m)učí naše děti ve školách, který představí projekt měření kvality vnitřního prostředí ve dvou vybraných základních školách. Těmito průkopnickými školami jsou ZŠ Komenského náměstí ve Slavkově u Brna a ZŠ Mikoláše Alše z pražského Suchdola. O výsledcích měření kvality vzduchu, akustiky a osvětlení bude informovat rovněž listopadové vydání Moderní obce.
Dalším tématem zajímavým pro veřejnou správu může být i případová studie veřejné zakázky výstavby Nemocnice Olomouc, která se jako první u nás staví v pasivním energetickém standardu.
Konference Šetrné budovy 2017 se uskuteční 14. listopadu v pražském Clarion Congress Hotelu. Podrobný program naleznete na: www.setrnebudovy.cz/program-konference-plenarni. Registrace na akci probíhá rovněž prostřednictvím www.setrnebudovy.cz.

/sd/

K foto:

Příkladem výstavby šetrné ke svému okolí i k uživatelům je např. kancelářská budova Corso Court v pražském Karlíně (architekt Ricardo Bofill, investor Skanska). Budova má výkonnou fasádu s přísunem denního světla, energeticky účinný koncept vytápění, větrání a chlazení. Velký důraz je kladen na kvalitu vnitřního prostředí. Součástí komplexu je i zahrada s prvky, jako je wi-fi připojení, dobíjecí zásuvky na telefon nebo šachové a ping-pongové stoly.

Foto: archiv Skanska

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down