Autor
Kategorie:
Různé

Jak udržet talenty v regionu? Pomohou též příklady zahraniční dobré praxe

Na konferenci EuroRegio 2013 (4. 12.) v Sokolově se představil také projekt W4T (Working for Talent), který má za cíl udržet mladé talenty v západočeském regionu.

Cílem projektu Lidský kapitál a inovace (Working4Talent) je především sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe v práci s talenty – vysokoškolskými studenty, výzkumníky a mladými profesionály. Součástí prezentace projektu byla detailní analýza problematiky práce s mladými talenty, kteří často utíkají do jiných regionů, s důrazem na to, že sdílení znalostí v současném globálním prostředí na úrovni regionů může přispět k udržení pracovníků v daných regionech. Projektový tým Karlovarské agentury rozvoje podnikání, která se na projektu podílí, podnikl několik studijních návštěv po celé Evropě a nové zkušenosti využívá při své další práci.

SOUBOR NÁSTROJŮ VYUŽIJE KARLOVARSKÝ KRAJ UŽ PŘÍŠTÍ ROK

Projekt W4T se zaměřuje na využití ověřených metod ze zahraničí v lokálním prostředí: získat a udržet mladé talenty v regionu pro inovativní firmy Karlovarského kraje. Přehled těch nejlepších nástrojů pro práci s mladými talenty bude dokončen v příštím roce a kraj může některé z nich využít pro nastavení vlastní podpory. Projekt Working4Talent (www.w4t.eu), který je spolufinancovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím programu Interreg IVC, má za cíl zlepšovat práci s mladými talenty v celé Evropě.

Konference EuroRegio 2013 proběhla v prostorách Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově. Byla určena hlavně zástupcům českých a německých firem, starostům a dalším členům městských zastupitelstev, úředníkům, zástupcům neziskových organizací, zaměstnancům úřadů práce a zájemcům z řad veřejnosti včetně studentů. Blíže k akci na: www.openmim.cz/euroregio2013.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *