20.09.2017 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak uspořit za čištění vody?

Unikátní technologie Crystal Clear Water čistí efektivně a úsporně.

Za unikátní technologií úpravy vody Crystal Clear Water - CCW stojí léta výzkumu a vývoje. Jde o mechanickou filtraci vody založenou na principu dvoustupňové úpravy. Hydraulické pulzní čiřiče jsou základem pro efektivní a úsporné čištění vody. Kontejnerová úpravna je řešením, které nevyžaduje ani žádné velké stavební úpravy. Vybudovat je třeba pouze základovou desku. Jde tedy o řešení, které je vhodné například pro obce. Pro dodávku pitné vody je určena také nově představená nejmenší HUTIRA CCW úpravna vody na trhu. Ta se vejde na přívěs za osobní automobil.

Možnost využití povrchových a podzemních vod je hlavním plusem, které úpravny CCW od společnosti HUTIRA BRNO přináší. Jde o efektivní způsob, který přináší nejen křišťálově čistou vodu, ale také úspory. Mohou ji využít jak záchranné složky, tak i obce nebo provozovatelé koupališť a bazénů.

Jedním ze zařízení, které tuto unikátní technologii využívá, je například opavské koupaliště. Městské koupaliště Opava po zavedení této technologie značně snížilo spotřebu vody oproti předchozím sezónám. „Porovnat můžeme například červen 2016, kdy jsme spotřebovali včetně napouštění asi 12 tisíc kubíků vody, letos v červnu spotřeba klesla na 3 300 kubíků, a to včetně proplachů systému a napouštění,“ popisuje Petr Mikeska z Technických služeb Opava. Úpravnu vody HUTIRA CCW lze ale využít k různým účelům, nejen pro čištění vody pro koupaliště nebo úpravu pro dodávky pitné vody.

Oba typy úpraven vody CCW

 

Jak technologie funguje?

Specifikem technologického řešení od společnosti HUTIRA BRNO je technologie hydraulických pulzních čiřičů se segmentovaným míchadlem. Pulzní čiřič tvoří první separační stupeň. Druhý je složen z uzavřených filtrů s pískovou náplní. Filtrace je navržena tak, aby měla výkon 20 m³/h a jde o filtraci následnou. Ještě před čiřičem jsou do potrubí, které vodu do úpravny přivádí, přidávány chemické roztoky. Upravená voda je po filtraci zdravotně zabezpečena.*

 

Nejmenší úprava vody na trhu

Nedávno představila společnost HUTIRA BRNO také verzi své nejmenší úpravny vody. Ta je mobilnější, protože ji lze umístit na přívěs za osobní automobil o rozměrech 2 650 x 1 240 mm. „Nový model doplňuje již představené CCW kontejnerové úpravny vody. Dříve jsme nabízeli úpravny vody s průtoky mezi 5 až 30 m³/h. Nyní máme i 1,5 m³/h a jsme tedy schopni dodávat zařízení i tam, kde není potřeba velký průtok,“ říká Tomáš Stone ze společnosti HUTIRA BRNO. Tento průtok zajišťuje právě nový model, který byl nedávno na trhu společností HUTIRA BRNO představen.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down