Jak vypadá úspěšný podnikatelský projekt sloužící veřejnosti

Redakce Moderní obce měla možnost navštívit zajímavý podnikatelský projekt a na vlastní oči se přesvědčit, že budovat se dá úspěšně a bez dotací. Majitel a autor projektu Naučně-zábavný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích Jiří Antoš nejprve koupil prostory pro skladování materiálu, které jako dodavatel mobiliáře pro dětská hřiště potřeboval mít. S nimi byla možnost koupit několik hektarů pozemků, pro něž našel postupně využití. Dnes zahajuje park již pátou sezónu, ročně ho navštíví téměř tři sta tisíc lidí. Najdou zde nejen zábavní atrakce, ale i naučné tabule, stezky, obory se zvířaty, mohou tak pozorovat faunu a flóru. Den tu uteče jako voda.

Vedle několika desítek atrakcí, jako jsou prolézačky všech tvarů a obtížností, bludiště, naučné stezky, lanové centrum nebo minizoo, se návštěvníci mohou těšit na novinky a zajímavé akce.

„Pro letošní sezónu jsme si připravili hned několik vylepšení. Jedním z nich je zbrusu nová Dětská vesnička pro naše nejmenší návštěvníky. Jde o soustavu barevných domečků vzájemně propojených mostky a lávkami. Některé budou fungovat jako prolézačka, jinde plánujeme různé herní prvky jako třeba otočné pexeso,“ prozrazuje Jiří Antoš a doplňuje: „Větší děti pak určitě nadchne nová věž uprostřed hradního nádvoří. Věž bude fungovat jako mohutná průlezka propojená v několika úrovních s ostatními věžemi – celkem už jich je osm. Zespoda nahoru bude navíc stavba až do výšky několika metrů šroubovitě obtočená drátěným průlezem, což ji ještě více ozvláštní.“

Park Mirakulum se nachází v bývalém armádním areálu zhruba 35 km severovýchodně od Prahy. Poslední připomínkou vojenské minulosti je už jen sousední tankodrom, v němž si děti i dospělí mohou na vlastní kůži vyzkoušet jízdu obrněnými transportéry. Zajímavostí je, že na místo návštěvníky dopraví po dvoukilometrové trati vlak tažený parní lokomotivou z roku 1947.

Rozlehlý areál už připomíná spíše pohádkový svět plný nejrůznějších zákoutí a stanovišť pro malé i velké. Jeden den na prozkoumání všech možností určitě nestačí. Můžete tu strávit půlden či celý den, nudit se rozhodně nebudete. Majitel věnuje parku a jeho atrakcím opravdu hodně pozornosti, vše je připravováno s náležitou péčí a láskou. Jak sám říká, park je jeho srdeční záležitost a věřte nebo ne, je to na něm vidět.*

Podrobné informace o jednotlivých atrakcích i celém parku najdete na oficiálních stránkách www.mirakulum.cz

/ev/

e

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down