Které projekty soutěžily v IT projekt roku a které vyhrály?

Elektronické úřední desky soudců, E-Pay a nový pracovní portál Airjobs.cz. Tyto tři projekty (zkráceně) zvítězily ve 13. ročníku prestižní soutěže IT projekt roku. Soutěž pořádá Česká asociace manažerů informačních technologií CACIO.

Z přihlášených 21 projektů vybrala odborná 15členná porota, vedená prof. Zdeňkem Molnárem, na základě čtyř hodnoticích kritérií dohromady osm finalistů. Ti pak před porotou ve dvou kolech osobně prezentovali své projekty a porota následně určila tři vítěze.

 

Vítěznými projekty byly vyhlášeny a 1. místo tak společně obsadily:

 

NÁZEV PROJEKTU Název společnosti zadavatele Název společnosti dodavatele
Elektronické úřední desky soudů Krajský soud v Českých Budějovicích POS Digital s.r.o.
 E-Pay by Edenred  Edenred CZ s.r.o.  eMan s.r.o.
Airjobs EMTC – Czech a.s. Servodata a.s.

 

Do finále se dostaly rovněž následující projekty (v abecedním pořadí), které se společně umístily na 4. až 8. příčce:

 

NÁZEV PROJEKTU Název společnosti zadavatele Název společnosti dodavatele
Automatizace procesu KoPÚ Státní pozemkový úřad HSI, spol. s r. o.
Hybridní sbírka listin ISKN Český úřad zeměměřický a katastrální NESS Czech, s.r.o, CCA Group a.s., aplis.cz, a.s.
Mercurius Česká obchodní inspekce Inisoft s.r.o.
Mobilní CRM = rozvoj Tech-litu TECH-LIT s.r.o. mForce s.r.o.
SAP C4C – SIKO, a.s. SIKO Koupelny, a.s. con4PAS, a.s.

 

 

 

Český institut manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) udělil v rámci soutěže IT projekt roku 2015 specializované ocenění za přínos v oblasti kybernetické bezpečnosti. Cenu ČIMIB obdržel projekt Integrovaný systém řízení provozu a bezpečnosti firemního ICT v Dopravním podniku města Brna od dodavatele Service & Support.

 

Cenu CNZ za přínos v oblasti dlouhodobého uchování informací, kterou udělilo partnerské sdružení CNZ (Co po nás zbude), získal projekt Hybridní sbírka listin ISKN v Českém úřadu zeměměřickém a katastrálním. Na realizaci projektu se podílely společnosti NESS Czech, CCA Group a aplis.cz.

 

„Také v tomto ročníku byla do soutěže přihlášena řada zajímavých projektů, z nichž vybrat nejlepší nebylo jednoduché, neboť všechny projekty, které se dostaly do finálového kola, byly velmi kvalitní. Věříme, že naše soutěž přispěje k tomu, aby oblast informačních technologií a její nesporné přínosy byly stále uznávanější jak ve veřejné správě, tak v komerční sféře a samozřejmě i mezi širokou veřejností,“ prohlásil předseda CACIO Miroslav Hübner.

 

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 17. března 2016 v Autoklubu ČR (Opletalova 29, Praha 1). Na galavečer, jehož moderátorem byl Petr Král, přijali pozvání účastníci soutěže, členové CACIO i zástupci partnerských organizací a řada dalších hostů. Diplomy vítězům předal Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda KDU-ČSL.

 

Partnery soutěže IT projekt roku 2015 jsou CNZ a ČIMIB. Sponzorům, kterými jsou HPE, ICZ, Deloitte, Intel, Oracle, Servodata a Unicorn, organizátoři děkují za podporu. Záštitu nad soutěží převzal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.

 

„Každý rok se těším na pročtení přihlášek do soutěže IT projekt roku. Vždy v nich najdu něco, co mě obohatí a ukáže, jak se může realizovat úspěšný projekt. Toto se dá konstatovat i o třináctém ročníku soutěže. Opět se potvrdilo, že v oblasti informatiky je hodně úspěšných projektů, které mohou inspirovat a ze kterých si lze vzít příklad. Patří velký dík a uznání všem přihlašovatelům a smekám před hodnotitelskou komisí, pro kterou nebylo lehké mezi vynikajícími vybrat oceněné,“ doplnil Miroslav Hübner.*

Zdroj: TZ CACIO

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *