01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Japonské metody Kaizen se prosazují v evropských městech

Partnerem a spoluiniciátorem evropské ceny za řízení udělované evropskou asociací U.D.I.T.E. (Union des dirigeants territoriaux de l'Europe) se stala Allied Consultants Europe (ACE), kterou v České republice zastupuje společnost DC VISION, s. r. o. Tato asociace propaguje spolupráci mezi profesními...

Partnerem a spoluiniciátorem evropské ceny za řízení udělované evropskou asociací U.D.I.T.E. (Union des dirigeants territoriaux de l'Europe) se stala Allied Consultants Europe (ACE), kterou v České republice zastupuje společnost DC VISION, s. r. o. Tato asociace propaguje spolupráci mezi profesními organizacemi v Evropě, především manažery/tajemníky měst a obcí. Přidruženým členem U.D.I.T.E. je za Českou republiku Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů České republiky (http:// www.stmou.cz).

Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů je dobrovolné sdružení fyzických osob, které vykonávají funkci tajemníka obce či města. Jeho posláním je hájit zájmy svých členů zejména tím, že předkládá Parlamentu ČR, vládě ČR a orgánům státní správy iniciativní návrhy k tvorbě legislativy, která se vztahuje k činnosti a práci městských a obecních úřadů.

První ročník soutěže UDITE Performance Improvement Award se konal v roce 2006. Tehdy bylo nominováno 11 vynikajících projektů z 25 evropských měst. Z předložených projektů bylo patrné, že moderní manažerské nástroje využívané v privátní sféře, jsou ve vyspělé Evropě samozřejmostí i ve veřejné správě a samosprávě.

Skotské město Aberdeenshire získalo prvenství v soutěži za projekt Kaizen Blitz, který využívá japonské metody zlepšování Kaizen. (Kaizen je japonský výraz vyjadřující "dělat něco tak dobře, jak nejlépe to jen jde". Proces řízení se zaměřuje na zaměstnance měst nebo obcí tak, aby identifikovali nejlepší metody a postupy práce).

Cenu za kvalitu řízení uděluje mezinárodní komise hodnotitelů, která navštěvuje jednotlivá města a shromažďuje informace o projektech od tajemníků měst a obcí, manažerů projektu, zaměstnanců a zástupců rady města. V roce 2006 postoupilo do finále soutěže 11 evropských měst (viz rámeček).

V letošním roce bylo rozhodnuto o vyhlášení druhého kola mezinárodní ceny za řízení obcí a měst, která bude udělena na kongresu UDITE v roce 2009. Partnerem udělování ceny je i tentokrát Allied Consultants Europe.

Bližší informace o U.D.I.T.E., o ceně kvality řízení UDITE Performance Improvement Award a metodách Kaizen v prostředí neziskového sektoru poskytne Ing. Libor Witassek, MBA, jednatel DC VISION, s. r. o., www.dcvision.cz.

/sk/

V roce 2006 postoupila do finále soutěže tato evropská města:

Allerod, Dánsko;

Carlow County, Irsko;

Limerick City, Irsko;

Louth Country, Irsko;

Zurrieq, Malta;

Zwijndrecht, Nizozemsko;

Almelo, Nizozemsko;

Bizob (south-east Brabant), Nizozemsko;

Staffordshire, Anglie;

Aberdeenshire, Skotsko;

Cardiff, Wales.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down