Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Jeseník od dubna zpřístupnil veřejnosti všechna tři školní sportoviště i zahradu

Sportuchtiví zájemci mohou hřiště při Základní škole Jeseník včetně zahrady ve vymezeném čase využívat, budou-li se řídit provozními řády těchto zařízení.

Všechna sportoviště, od loňska nová na ulici Nábřežní a Boženy Němcové a v roce 2005 otevřené hřiště na ulici Průchodní, může veřejnost využívat zdarma. Aby zařízení dlouho sloužila, bude jejich provoz kontrolován. Jak upřesnil ředitel školy Mgr. Roman Mrosek, v areálu na Nábřežní správcem, kterého v sezoně zaměstnává škola a na plat přispívá úřad práce (z OP Lidské zdroje a zaměstnanost), a na Průchodní a Boženy Němcové namátkově i pověřenými pracovníky školy.


Nově zrekonstruovaná zahrada v sousedství hřiště na Boženy Němcové nabízí herní prvky pro děti 3-12 let a venkovní zastřešenou učebnu. Oba areály střeží kamerový dohlížecí systém.

Slavnostního otevření nově zrekonstruovaného hřiště na Nábřežní ulici loni v červnu i otevření hřiště a zahrady na Boženy Němcové loni v září se zúčastnila také starostka Ing. Marie Fomiczewová.

Kterým sportovním disciplínám se může školní mládež a také veřejnost na jednotlivých hřištích věnovat? Hřiště s umělým povrchem na bázi pryžového granulátu na Průchodní slouží minikopané a basketbalu. Hřiště na Nábřežní nabízí plochy zejména pro volejbal, nohejbal, basketbal, malou kopanou, házenou či tenis. Z atletických disciplín na něm lze provozovat jakékoli běhy na 200metrovém oválu včetně sprintu, skok daleký a vysoký a vrh koulí.

Areál hřiště v ulici Boženy Němcové nabízí vyžití především při volejbalu, nohejbalu, basketbalu, malé kopané nebo házené.

DALŠÍ VOLNOČASOVÉ VYŽITÍ

Jaké další možnosti volnočasového vyžití mají obyvatelé Jeseníku k dispozici? Výčet sportovně rekreačních zařízení rozšířila Ing. Mgr. Věra Janků, pracovnice vztahů k veřejnosti na MěÚ Jeseník, ještě o venkovní koupaliště, na jehož místě vyroste do jara 2015 Regionální aquapark Jeseník, sportovní halu, skatepark, tenisové kurty ve městě i v lázních a bikrosovou dráhu.

Areál Priessnitzových léčebných lázní nabízí též Park her (minigolf, Člověče, nezlob se, ruské kuželky) a balneopark – soustavu potoků s různými zastaveními a venkovními dřevěnými sprchami. »A jelikož je Jeseník městem mezi horami, je velkou základnou pro lezce a jesenické gymnázium disponuje umělou stěnou,« dodává Věra Janků.

V souvislosti s náplní volného času je třeba zmínit i 60letou tradici Domu dětí a mládeže, od roku 2006 Střediska volného času DUHA Jeseník, jehož zřizovatelem je město. Jeho nové prostory (hlavní budova, zahrada, čtyři velké skleníky a hvězdárna) jsou dobře přístupné v centru města na Průchodní ulici v areálu bývalého kláštera sv. Voršily. Letos se podařilo otevřít 127 kroužků s více než 60 druhy aktivit, které navštěvuje 1431 dětí, mládeže i dospělých.

Atletický stadion na Nábřežní ulici.

Moment slavnostního otevření hřiště a sousední zahrady na ulici Boženy Němcové.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *