Jihlava chystá veřejnou debatu s obyvateli o dopravě v centru města

Představitelé města chtějí s veřejností diskutovat o novém systému parkování i o dodržování pravidel v pěší zóně. Debata se uskuteční v pondělí 27. února v prostorách radnice.

Jedním z témat, o kterých chtějí představitelé Jihlavy s veřejností diskutovat, bude pěší zóna. Vedení města chce, aby sloužila ke svému hlavnímu účelu, tedy především k pohybu chodců. Současně hledá způsob, jak nejlépe zabezpečit dopravní obsluhu místním obyvatelům a podnikatelům. „Chceme více hlídat již zavedená omezení vjezdu aut a hodláme zamezit řidičům, aby si přes zónu pouze zkracovali cestu na Hradební a Žižkovu ulici nebo objížděli náměstí,“ vysvětlil radní David Beke.

Jihlavští strážníci se více zaměřují na dodržování dopravního režimu vjezdu do pěší zóny. Zjistili, že až polovina všech aut tam vjíždí neoprávněně. „Jakmile se po sedmnácté hodině otevřou vjezdy, objevují se v Benešově a Palackého ulici fronty aut. Čtvrtina řidičů se přiznala strážníkům, že si jen zkracuje cestu, a další čtvrtina je pravděpodobně dobře vybavena tím, jaké vysvětlení má před policisty použít," popsal situaci radní.

Další téma veřejné debaty se bude týkat nového systému parkování. V současných parkovací zónách v centru a jeho okolí se na jaře upraví pravidla, rozšíří se plocha parkovacích zón i počet míst pro rezidenty i abonenty. Ti budou moci nově požádat o vydání parkovacího oprávnění on-line a také získají volné hodiny pro své návštěvy. Nová pravidla pro parkování čekají také návštěvníky centra města.*

Zájemci o veřejnou debatu se mohou zúčastnit i online na YouTube kanálu města Jihlavy, případně na webu jitsi.jihlava-city.cz/debata.

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down