01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihlaváci rádi chodí do sběrných dvorů

Program zodpovědného nakládání s odpady byl letos v létě zahájen jihlavským magistrátem. Jde o systém, jehož prostřednictvím mohou občané získat úlevu 65 korun na poplatku za svoz komunálního odpadu.

Do konce listopadu se do motivačního programu zapojilo už bezmála 6100 obyvatel krajské metropole.

Jedním ze způsobů zapojení je možnost odevzdávat odpad ve sběrných dvorech. »Chtěli bychom připomenout, že pro úlevu na poplatku je nutné donést do kteréhokoliv sběrného dvora odpad alespoň dvakrát za pololetí, pokaždé v jiném termínu. Domácnost, která ještě nestihla jednu nebo obě návštěvy a chce získat úlevu na poplatku, musí tak učinit v průběhu prosince letošního roku,« připomíná vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková. Podle jejích slov už více než polovina občanů zapojených do městského Programu zodpovědného nakládání s odpady stačila obě návštěvy sběrného dvora absolvovat, a získat tak nárok na příjemnou úlevu na poplatku.

Výše úlevy na poplatku odpovídá nákladům, které město vynakládá na svoz separovaného odpadu, tedy 65 Kč na poplatníka za rok. Nárok na úlevu získají všichni členové domácnosti, kteří mají jednoho společného zástupce.

ODEVZDÁVAT LZE I BIOODPAD

Jihlaváci mohou do některého ze tří sběrných dvorů ve městě odevzdávat například bioodpad, nebezpečné odpady, elektrozařízení nebo kovy. Jejich návštěva se zaznamená prostřednictvím Jihlavské karty či speciálně k tomu vydané odpadové karty. Tímto způsobem se na ekonomickém odboru magistrátu registrovaly bezmála dva tisíce jihlavských domácností.

Chce-li poplatník získat úlevu na poplatku na rok 2015, nesmí vykazovat žádný dluh na poplatku za odpady. Nárok na úlevu získá pouze poplatník s trvalým pobytem v Jihlavě či cizinec, který má povolen trvalý nebo přechodný pobyt delší než tři měsíce.

Další podrobnosti o jihlavském programu jsou vyvěšeny na webových stránkách: www.odpadyjihlavy.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down