Jihlavská veřejnost a návštěvníci města mohou zavítat i na půdu radnice

Řemeslníci dokončili rekonstrukci krovu jihlavské radnice. Díky novým chodníčkům se do dosud nepřístupné části podívá i veřejnost v rámci turistických prohlídek.

Jihlavská radnice má nový krov. Řemeslníci ho opravili v rámci rekonstrukce střechy radnice. Ta byla dlouhodobě ve špatném technickém stavu a v období přívalových dešťů do ní i několikrát zateklo. Samotný krov byl napadený houbami a trápila ho vlhkost. Některé trámy tak museli tesaři vyměnit nebo protézovat.

Půdu radnice, která byla dosud kvůli špatnému technickému stavu uzavřena, si bude moci v příští turistické sezóně prohlédnout veřejnost. „Krov, kde jsou udělané nové dřevěné chodníčky, bude součástí prohlídky radnice, kterou pořádáme,“ uvedla Magda Svatoňová z příspěvkové organizace města Brána Jihlavy.

Součástí rekonstrukce střechy byla nejen oprava krovu, ale i věže. Pod hodinami z 90. let minulého století našli řemeslníci původní ciferník z konce 18. století. Ten se po obnově opět vrátil na radnici i s cimbálem. Tím je mísovitý zvon, připomínající spíše zvonkohru.

Oprava střechy radnice, která byla rozdělena do dvou etap, vyšla na téměř 5, 6 milionu korun bez DPH.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down