Autor
Kategorie:
Různé

Jihočeši usilují o vyšší zaměstnanost

Nezaměstnanost v regionu a způsoby jejího řešení byly hlavními body programu únorového jednání Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje, tzv. tripartity. Jak potvrdil jihočeský hejtman Jiří Zimola, tripartita v té souvislosti řešila situaci ve školství, optimalizaci či otevírání nových...

Nezaměstnanost v regionu a způsoby jejího řešení byly hlavními body programu únorového jednání Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje, tzv. tripartity. Jak potvrdil jihočeský hejtman Jiří Zimola, tripartita v té souvislosti řešila situaci ve školství, optimalizaci či otevírání nových oborů tak, aby se na jihu Čech nevychovávali budoucí nezaměstnaní klienti úřadu práce. »Chystáme se však také společně ustanovit pružně pracující komisi, která bude využívat systémové zkušenosti velkých zaměstnavatelů v jihočeském regionu,« dodal Jiří Zimola.


Rada hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje (RHSD Jčk)byla ustavena loni v březnu jako obdoba ústřední Rady hospodářské a sociální dohody na vládní úrovni. Je společným dobrovolným, dohadovacím a iniciativním orgánem státní správy a samosprávy, zaměstnavatelů a odborů. Jejím hlavní cílem je dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského rozvoje na jihu Čech. V čele jihočeské tripartity stojí hejtman Jiří Zimola, jenž v ní zastupuje veřejnou správu. Místopředsedou za podnikatele a zaměstnavatele je Miroslav Dvořák, předseda Jihočeské hospodářské komory, odbory na post místopředsedy nominovaly Petra Janouška (Regionální rada odborových svazů ČMKOS). Mezi hlavní úkoly RHSD Jčk patří účelné propojování otázek zaměstnanosti a vzdělávání i působení jako neformálního odborného a poradního týmu, zejména v oblasti lidských zdrojů. Proto také při jihočeské tripartitě působí jako její poradní orgán Rada pro rozvoj lidských zdrojů kraje.

»Jsme připraveni se zástupci jednotlivých subjektů diskutovat o aktuálních problémech a potřebách občanů Jihočeského kraje. Jedním z příkladných projektů, na němž už náš kraj pracuje, je podpora veřejně prospěšných prací a zaměstnávání nezaměstnaných osob,« uvedl již dříve hejtman Jiří Zimola.

Na svém posledním jednání letos v únoru jihočeská tripartita debatovala také o ustavení komise, která by využívala systémové zkušenosti velkých zaměstnavatelů v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *