Autor
Kategorie:
Různé

Jihočeský kraj ocenil další své vynikající pedagogy

Vítězové již III. ročníku ankety Vynikající pedagog Jihočeského kraje byli slavnostně vyhlášeni počátkem října v Českých Budějovicích. Z rukou radního pro oblast školství Tomeše Vytisky a Jany Krejsové, předsedkyně výboru pro školství, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihočeského kraje,...

Vítězové již III. ročníku ankety Vynikající pedagog Jihočeského kraje byli slavnostně vyhlášeni počátkem října v Českých Budějovicích. Z rukou radního pro oblast školství Tomeše Vytisky a Jany Krejsové, předsedkyně výboru pro školství, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihočeského kraje, převzali ocenění i poukázky na nákup knih. Nejvíce oceněných učitelů – celkem šest, je ze škol v krajské metropoli.

»Cílem ankety vyhlašované Jihočeským krajem je upozornit na mimořádné aktivity pedagogů různých typů škol a školských zařízení, vyzdvihnout jejich výjimečný celoživotní přínos pro školu, ocenit jejich dosavadní pedagogické působení i úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží,« konstatoval krajský radní Tomeš Vytiska.

Anketa je určena pedagogickým pracovníkům působícím na školách a školských zařízeních zřizovaných Jihočeským krajem. Vyhlašuje se ve dvou kategoriích. První z nich platí pro učitele mateřských, základních, základních uměleckých, středních, vyšších odborných škol a konzervatoří. Druhá kategorii je určena pro pedagogické pracovníky školských zařízení pro zájmové vzdělávání, tedy především pro lidi pracující s dětmi v domech dětí a mládeže, školních družinách, školních klubech, domovech mládeže, ale i v dětských domovech.

»Kandidáta může navrhnout ředitel školy nebo školského zařízení, v němž daný pedagog působí,« uzavřel Tomeš Vytiska.

Skupinové foto vynikajících jihočeských pedagogů, kteří v českobudějovickém sídle kraje převzali zasloužená ocenění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *