Jihočeský kraj podporuje dotačně kemping a karavaning

Dotační program Jihočeského kraje pro vznik nových a modernizaci současných karavanových stání podpořil za dva roky celkem 22 žádostí. Program reagoval na rostoucí popularitu kempování a cestování s obytnými auty či přívěsy v Evropě.

Dotačním programem Podpora budování infrastruktury pro kemping a karavaning, v celkovém objemu necelých 10 miliónu korun kraj podporuje vznik nových a modernizace stávajících kempů a karavanových stání. Oblíbenost tohoto způsobu cestování roste mezi turisty z Čech  i z blízkého zahraničí. Cílem opatření je udržení a zvýšení konkurenceschopnosti regionu v oblasti cestovního ruchu, podpora místních podnikatel a zlepšení podmínek pro cestování v podobě kvalitní nabídky služeb a potřebného zázemí.

Jižní Čechy mají obrovský potenciál a chceme, aby se staly ‚Skandinávií‘ pro karavaning. Proto potřebujeme nabídnout kvalitní zázemí, které je právě v severských zemích. Turisté k nám přijíždějí nejen za krásnou přírodou, ale i za kvalitními službami, které jsou na kempy napojené jako například restaurace, památky, zábavní nebo sportovní areály a další navázané aktivity. A to vše je právě díky této podpoře o něco dostupnější,“ reagoval hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Podpora budování karavanových stání je určena k pořízení servisní technologie pro obytné automobily a obytné přívěsy. Podpora kempů pak zejména pro rekonstrukci a modernizaci doprovodné infrastruktury, například sociálních zařízení, laviček, odpadkových košů a dalšího drobného vybavení. Primárně se jedná o rozšíření parkovacích míst, pořízení sloupků elektropřípojek a pitné vody nebo vypouštěcích míst pro WC v karavanech.

Na území Jihočeského kraje se nachází několik desítek kempů nebo karavanových stání. Nejjednodušším způsobem, jak si naplánovat svou dovolenou v jižních Čechách je navštívit web bit.ly/jizni_cechy_karavany, kde lze najít kompletní seznam těchto míst. V rámci své dovolené můžete poznat jihočeskou krajinu s jedinečnou sítí turistických i cyklistických tras nebo se třeba přijet jen zrelaxovat, zajít do lesa nasbírat houby nebo borůvky a užít si odpočinek,“ uzavřel ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Petr Soukup.*

/tz/

Snímek z kempu Frymburk na Lipensku

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down