Jihočeský kraj zabodoval v anketě v mnoha kategoriích

Jihočeský kraj tento rok opět získal řadu medailí v již tradiční anketě Kraj mého srdce. Ta i letos porovnávala oblíbenost krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Letos poprvé jižní Čechy dokonce obsadily všechny kategorie medailovými pozicemi.

Ačkoli Jihočeský kraj skončil v celkovém součtu získaných hlasů o 0,6 % druhý za krajem Jihomoravským, odnáší si letos nejvíce pomyslných medailí. Stal se vítězem v kategorii oblíbených destinací pro letní dovolenou a také dovolenou s dětmi, zlatou medaili získal i v nabídce památek a historických míst. V žádné z osmi kategorií, které hodnotily např. také nabídku lázeňských a wellness aktivit, folklorní či tradiční události, zimní dovolenou, možnosti trávení času v sedle na koňském hřbetě či možnosti adrenalinového vyžití, neskončil hůře než třetí.

Výsledky v jednotlivých kategoriích ukazují, že směřování k podpoře aktivit pro celou škálu návštěvníků je správnou cestou, jak na trhu cestovního ruchu uspět. Výsledky ankety korespondují také s dlouhodobě rostoucím trendem turistické návštěvnosti, jak potvrzují i data Českého statistického úřadu (ČSÚ). Statistiky hromadných ubytovacích zařízení uvádějí, že se na jihu Čech loni ubytovalo o 30% návštěvníků více než v roce předchozím. Současně také o 17% vzrostl počet domácích návštěvníků, kteří si pro svou dovolenou z celé České republiky vybrali právě kraj Jihočeský.

/zr/

1. Místo v kategorii KAM NA VÝLETY S DĚTMI                                                   
1. Místo v kategorii KAM NA LETNÍ DOVOLENOU, PĚŠÍ A CYKLO

1. Místo v kategorii KAM NA PAMÁTKY A HISTORICKÁ MÍSTA

2. Místo v kategorii KAM NA KONĚ A KOŇSKÉ STEZKY

2. Místo v kategorii KAM ZA FOLKLOREM A TRADICEMI
2. Místo v kategorii KAM DO LÁZNÍ A WELLNESS
3. Místo v kategorii KAM NA ZIMNÍ DOVOLENOU
  1. Místo v kategorii KAM ZA ZÁŽITKEM A ADRENALINEM

 Oficiální vyhlášení výsledků ankety Kraj mého srdce za rok 2022 a předání cen vítězům proběhlo 17. března 2023 u příležitosti konání 31. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HolidayWorld a Region World, kde se jižní Čechy prezentovaly v návaznosti na tradice s heslem „Vzpomínky nestárnou“. Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s., a pod záštitou Asociace krajů České republiky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down