Autor
Kategorie:
Různé

Jižní Čechy bezpečné

Další etapu svého projektu Jižní Čechy bezpečné zahájil v květnu Jihočeský kraj. Po předchozích etapách zaměřených mj. na distribuci dětských cyklistických přileb a ochranných pomůcek pro uživatele kolečkových bruslí či na vybavení dětských oddílů kopané bezpečnými brankami tentokrát kraj hodlá...

Další etapu svého projektu Jižní Čechy bezpečné zahájil v květnu Jihočeský kraj. Po předchozích etapách zaměřených mj. na distribuci dětských cyklistických přileb a ochranných pomůcek pro uživatele kolečkových bruslí či na vybavení dětských oddílů kopané bezpečnými brankami tentokrát kraj hodlá přispět k vyšší bezpečnosti chodců a cyklistů na silnicích. Projekt zaštítil hejtman Jiří Zimola.

Společnost FIDES POPULI, která projekt zajišťuje, za peníze věnované společností ČEZ už nakoupila 40 tisíc svinovacích reflexních náramků. Ty se budou až do října rozdávat na dopravních hřištích, akcích pro rodiny s dětmi, letních táborech a při dalších příležitostech, kde se vyskytují zejména cílové skupiny této fáze projektu – děti a senioři. Pásky lze jednoduše připevnit na zápěstí či kotník, ale také třeba na batoh. Chodec nebo cyklista se tak na silnici díky pásku stává pro řidiče jednoznačně viditelnějším.


Na jihu Čech se až do října rozdá 40 tisíc bezpečnostních reflexních náramků.

ilustrační foto: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *