Jména finalistů soutěží Architekt roku 2016 a Architekt obci 2016 jsou už známa

Už 21. září se dozvíme jméno Architekta roku 2016. Stane se tak na slavnostním galavečeru v rámci 27. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Novinkou letošního ročníku již tradiční soutěže Architekt roku je i vyhlášení vítěze ve zvláštní kategorii Architekt obci, jejímž spoluvyhlašovatelem je rovněž časopis Moderní obec. Vítězem této zvláštní kategorie se stane tandem "architekt – územní samosprávný celek", který se v uplynulém období nejméně pěti let svým inovativním přístupem významně zasloužil o architekturu a rozvoj veřejného prostoru v dané obci konkrétně realizovaným či částečně realizovaným dílem. Přinášíme jména osobností (a obcí) nominovaných do finále obou soutěží.

* Cena Architekt roku 2016

Odborná porota na svém jednání po živé diskusi vybrala finalisty ceny Architekt roku 2016. Nominováni jsou Marcela Steinbachová, Michal Kuzemenský, Zdeněk Sendler, Ivan Kroupa a tým Yvette Vašourková a Igor Kovačević. Vítěz převezme ocenění 21. září v rámci galavečera 27. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Cena Architekt roku je udělována osobě či osobám, které se v uplynulém období pěti let svým inovativním přístupem významně zasloužily o architekturu v České republice konkrétními tvůrčími či organizačními činy, a to jak na poli návrhu domů, stavby měst a tvorby krajiny tak skrze teoretickou, vzdělávací, propagační, publikační a popularizační práci. Více na www.architektroku.cz.

* Cena Architekt obci 2016 – nové ocenění pro tandem "architekt – územní samosprávný celek"

Cena Architekt obci 2016 bude udělena architektovi a obci, tedy spolupracujícímu týmu, který se v uplynulém období nejméně pěti let svým inovativním přístupem významně zasloužil o architekturu a rozvoj veřejného prostoru v dané obci konkrétně realizovaným či částečně realizovaným dílem. Soutěž byla letos poprvé vypsána Ministerstvem pro místní rozvoj, Svazem měst a obcí ČR a časopisem Moderní obec.

Celkem z 19 přihlášek odborná porota vybrala tři finalisty: Obec Trojanovice – Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D.Město Litomyšl  – Ing. arch. Zdeňka Vydrová, městská architektka, Obec Líbeznice – Atelier M1 architekti. Do finále se dostal také tandem Obec Lužná – doc. Ing. arch. Václav Dvořák CSc., s kolektivem, jenž obdržel nejvíce hlasů veřejnosti a stal se vítězem facebookové soutěže. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne 21. září v rámci soutěže Architekt roku při galavečeru mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2016 v PVA EXPO PRAHA. Více na www.architektroku.cz.

*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down