Kampaň Mít domov informuje o tom, jak si udržet bydlení nebo jak jej získat

Startuje kampaň Mít domov, která informuje o tom, jak si udržet bydlení nebo jak jej získat. Na stránkách www.mitdomov.cz nabízí srozumitelný seznam možné pomoci a důležitých kontaktů, ale také rady, jak šetřit energie nebo neplýtvat jídlem. Informační kampaň v těchto dnech realizuje projekt Podpora sociálního bydlení, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

„Plně si uvědomujeme tíživou situaci rodin od velkých až po malé domácnosti a snažíme se, aby současnou energetickou krizi lidé zvládli co možná nejlépe. Nejvíce se zdražování dotkne jednočlenných a dvoučlenných domácností s nízkým příjmem, které vydají většinu peněz právě za bydlení a náklady s ním související. Typicky se jedná o samoživitele, osamělé seniory nebo lidi s handicapem. Přesně kvůli nim jsme zvýšili normativy na bydlení tak, aby jim příspěvek na bydlení poskytoval co možná nejúčinnější pomoc. Stačí si o něj jen požádat. Je možné to udělat elektronicky nebo dokumenty vyplnit na příslušném Úřadu práce,” uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Kampaň Mít domov otevírá pět hlavních témat: Teplo, Bezpečí, Jistota, Zázemí a Bydlení. Každé z nich představuje důležitou součást domova a také konkrétní problém, s nímž se mohou lidé potýkat. Kampaň poběží během celého podzimu 2022. Upozorňuje mimo jiné i na problematiku dostupnosti bydlení v Česku, možnosti obecního bydlení, sociálního bydlení a zamýšlí se nad tím, jak situaci zlepšit.

Kampaň nabízí informace, jak se s daným problémem nebo životní situací vypořádat. Modelově rozebírá a vysvětluje možnosti státních dávek a příspěvků (kdy, kde a jak o ně zažádat), formy pomoci, které lze získat od neziskových organizací a od dalších podpůrných služeb. Odkazuje také na důležité akce, které mohou pomoci nastartovat lepší život, například na Milostivé léto II nebo na vládní program Deštník proti drahotě.  Zabývá se i přidruženými tématy, jako jsou finanční gramotnost, řešení sporů s dodavateli energií nebo mezi nájemníky a pronajímateli či také domácím násilím. Součástí informačního webu jsou i tipy, jak šetřit energie a neplýtvat jídlem.

Kampaň je součástí projektu Ministerstva práce a sociálních věcí Podpora sociálního bydlení, který od roku 2016 pomáhá zavádět a rozvíjet systém sociálního bydlení v ČR a poskytuje metodickou a informační podporu. Podpořen je z Operačního programu Zaměstnanost z Evropského sociálního fondu.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down