Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Kancelář SMO nově vede Jana Vildumetzová

Nová výkonná ředitelka je i z funkce starostky města v pohraničí zvyklá na týmovou práci, a proto se chce také v Praze obklopit »správnými lidmi, kteří budou svoji činnost ve Svazu brát jako koníčka«.

Na pozici výkonné ředitelky Kanceláře Svazu měst a obcí ČR od 1. října 2013 nastoupila Mgr. Jana Vildumetzová. Zkušenosti při obhajobě zájmů samospráv získala během svého několikaletého působení v předsednictvu SMO, jako starostka města Horní Slavkov na Sokolovsku i v roli členky zastupitelstva Karlovarského kraje. »Je to pro mě nová příležitost a těším se na velmi zajímavou a prospěšnou práci, která mě v této roli čeká,« uvedla Jana Vildumetzová.


Dosud tento post, pod názvem výkonný místopředseda, zastával Jaromír Jech, který od 1. října 2013 působí ve funkci ředitele Kanceláře pro projekty a vzdělávání Svazu. Pozice předsedy SMO zůstává nezměněna a nadále je obsazena primátorem města Kladna Ing. Danem Jiránkem.

Horní Slavkov leží v Sudetech a jeho historie je spjata s hornictvím, které mu přineslo největší slávu. Dobývalo se tam stříbro, cín, wolfram a v neposlední řadě rovněž uran.

Co si do práce výkonné ředitelky přinášíte z činnosti starostky? zeptali jsme se Jany Vildumetzové. »Moje nová práce se poněkud liší od práce starostky. Ale nejdůležitější je umět se v dané problematice orientovat, neboť hlavním cílem Svazu je hájit zájmy měst a obcí, což bez osobní zkušenosti úplně dobře nelze,» odpověděla. »Návyk, který si z Horního Slavkova do Prahy přináším, je především pracovat týmově. Tedy obklopit se správnými lidmi, kteří budou svou práci brát jako koníčka. Jen tak můžeme dosáhnout dobrého výsledku. A nikdy to není o jedinci, nýbrž o týmu,« uzavřela nová výkonná ředitelka Kanceláře SMO.

Krédem Jany Vildumetzové je: Vždy musím mít na paměti tři důležitá slova »děkuji«, »prosím« a »omlouvám se«.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *