Karlovy Vary, Chodov a Nová Role a uzavřely memorandum s teplárenskými společnostmi

Spolupráce v oblasti centrálního zásobování teplem je předmětem Memoranda o porozumění, které ve středu 12. ledna uzavřeli významní odběratelé, distributoři a výrobce tepelné energie v karlovarském regionu. 

Memorandum o porozumění uzavřeli zástupci města Karlovy Vary, Karlovarské teplárenské a.s., společnosti KAREL HOLOUBEK – Trade Group a.s., města Chodov, Tepla Chodov s.r.o., města Nová Role, Norobytu, s.r.o., Sokolovské uhelné, právního nástupce, a.s. a společnosti SUAS Teplárenská s.r.o. 

„K uzavření memoranda nás vedl společný pohled na současnost i budoucnost centrálních dodávek tepla. Ty mají smysl a budoucnost, jsou ekonomicky výhodnější i ekologičtější než kotelna v každém domě,“ uvedl první náměstek primátorky města Karlovy Vary Tomáš Trtek. Záměrem stvrzené spolupráce je podle náměstka ubezpečit koncové uživatele o zajištění dodávek tepla do budoucna. Stejně tak i producenty a servisní organizace, že mohou investovat do nových technologií a zdrojů tepla, například i zpracování odpadů.

 „Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s. deklaruje připravenost pro dlouhodobé zajištění výroby tepelné energie. I nadále máme ambici být prostřednictvím sesterské společnosti SUAS GROUP významným dodavatelem tepelné energie, v budoucnu také z čistých zdrojů. Společnost má záměr vybudovat zařízení určené pro energetické využití odpadu, hodlá být dlouhodobým a spolehlivým partnerem pro výrobu a dodávky teplené energie na konkurenceschopné cenové úrovni a je připravena zajistit dodávky teplené energie do karlovarského regionu minimálně do roku 2035,“ konstatoval David Najvar, místopředseda představenstva.

K memorandu se připojily subjekty participující na přivaděči tepla ze závodu ve Vřesové, který zajišťuje dodávku asi pro 80 tisíc obyvatel.

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down