Karlovy Vary patří už jeden rok na seznam Slavných lázeňských měst Evropy

Před rokem,  24. července, se Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO rozrostl o Slavná lázeňská města Evropy. Mezivládní Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Číně potvrdil výjimečné hodnoty českých měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně a dalších osmi evropských nejvýznamnějších lázeňských měst.

„Již rok užíváme pomyslný punc nejvyšší kvality, který pro nás úspěšný zápis představuje. Příslušnost k UNESCO je šancí, jak znovu oživit místní cestovní ruch a lázeňství. Svou snahu o propagaci města musíme zaměřit na novou klientelu a v tom by nám osvědčení o unikátních minerálních pramenech, léčebných procedurách, terapeutické krajině, specifické architektuře a dalších výjimečnostech mohlo pomoci. Aby pro cestovní ruch v Karlových Varech měl zápis kýžený přínos, začali jsme se značkou UNESCO pracovat,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

U této příležitosti připravilo město interaktivní expozici. V prostorách Zámecké věže nad Tržní kolonádou přibližuje všech jedenáct Slavných lázeňských měst Evropy a podtrhuje principy zápisu i výjimečnost měst představujících unikátní lázeňský fenomén. Výstava naplňuje jeden z cílů UNESCO, což je osvěta a vzdělávání veřejnosti. Otevřena bude do konce roku.

Značkou UNESCO, prezentací jedinečných přírodních zdrojů, ukázkami léčebných procedur a širokou nabídkou historických i přírodních památek se Karlovy Vary spolu s Mariánskými a Františkovými Lázněmi prezentovaly účastníkům květnového obchodního setkání organizovaného v Karlových Varech agenturou Czech Tourism. Akce Travel Trade Day se zúčastnilo přes 70 zástupců zahraničních firem působících v cestovním ruchu.

„Mezi významné propagační počiny lze zahrnout prezentaci Karlových Varů a všech Slavných lázeňských měst Evropy na americkém a kanadském trhu prostřednictvím evropské organizace ETC (European Travel Commision) a s pomocí evropských dotací.  Americký a kanadský trh má pro nás velký potenciál. Na značku UNESCO, lázeňství, ale i kulturu a řadu dalších aktivit lákáme i české turisty. Navázali jsme  také spolupráci s organizací České dědictví UNESCO,“ dodala primátorka.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down