Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Kde najít více informací o penězích z fondů EU

Na stránkách portálu mapaprojektu.cz se dozvíte o více než devíti tisících projektech, financovaných v České republice z evropských fondů.

Internetové stránky vznikly z iniciativy Zastoupení Evropské komise v České republic. Mají podobu interaktivní mapy s jednoduchým rozhraním umožňujícím vyhledávání projektů podle příslušných kritérií. Najít jednotlivé projekty lze jak kliknutím přímo na mapu, tak zadáním místa, názvu projektu nebo jména jeho předkladatele do vyhledávacího pole.

Portál umožňuje nejširší veřejnosti snadno a rychle získat aktuální přehled o projektech, které byly na území České republiky uskutečněny za pomoci prostředků z fondů Evropské unie. Naleznete tam i podrobnější údaje včetně úplného seznamu příjemců prostředků v aktuálním programovacím období.

V současné době je na portálu www.mapaprojektu.cz zobrazeno 9424 úspěšně ukončených projektů – vedle textových informací je tam rovněž 1707 fotografií a videospotů. Hlavním zdrojem údajů je MSC2007 – Monitorovací systém strukturálních fondů a Fondu soudržnosti 2007-2013 spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Doplňující informace o projektech (například popis, fotografie) doplňují řídicí orgány příslušných operačních programů.

Mapa však neobsahuje všechny projekty spolufinancované Evropskou unií v Česku – jejich celkový počet se totiž pohybuje v řádu desetitisíců a přehledné zobrazení by bylo technicky velmi náročné. Mnoho projektů je navíc obtížné na mapu umístit, protože probíhají na více místech ČR (například projekty v oblasti vzdělávání, sociální a zdravotní péče, dopravní infrastruktury atd.).

Mapa je aktualizována jednou za měsíc. Údaje o jednotlivých projektech nejsou »on-line« – neodrážejí tedy průběžný stav projektu, ale vztahují se k určitému bodu v čase, kdy byla informace o projektu vložena do monitorovacího systému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *