Kdo si odnesl cenu v soutěži IT projekt roku?

V budově Nostického paláce na Malé Straně byly prezentovány vítězné projekty 13. ročníku soutěže IT projekt roku. Staly se jimi aplikace Elektronické úřední desky soudů na Krajském soudě v Českých Budějovicích a okresních soudech v jeho působnosti, dále vytvoření nového pracovního portálu Airjobs.cz a mobilní aplikace E-Pay by Edenred pro příjem plateb stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card. Součástí akce byly prezentace finalistů a vítězů této soutěže. Zástupci pořadatelské České asociace manažerů informačních technologií CACIO zároveň vyzvali k přihlášení do 14. ročníku soutěže.

Akce se uskutečnila v úterý 18. října 2016 pod záštitou místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška a moderoval ji výkonný ředitel CACIO Jiří Polák. Slavnostního podvečera se zúčastnili zástupci zadavatelů i dodavatelů oceněných projektů a hosté z řad politiků a představitelů IT byznysu.

Vítězné projekty 13. ročníku soutěže IT projekt roku, tj. ty, které se podělily o 1. místo:

  • Aplikace Elektronické úřední desky soudů na Krajském soudě v Českých Budějovicích a okresních soudech v jeho působnosti, zadavatel: Krajský soud v Českých Budějovicích; dodavatel: společnost POS Digital s. r. o.
  • Nový pracovní portál cz, zadavatel: EMTC – Czech a. s.; dodavatel: Servodata a. s.
  • Mobilní aplikace E-Pay by Edenred pro příjem plateb stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card, zadavatel: Edenred CZ s. r. o.; dodavatel: eMan s. r. o.

 

Ostatní finálové projekty, tj. ty, které se společně umístily na 4. až 8. příčce:

  • Automatizace procesu řešení pozemkových úprav KoPÚ, zadavatel: Státní pozemkový úřad; dodavatel: HSI, spol. s r. o.
  • Efektivní řízení obchodní sítě s využitím mobilního CRM, zadavatel: TECH-LIT s. r. o.; dodavatel: mForce s. r. o.
  • Hybridní sbírka listin ISKN s veřejným dálkovým přístupem, zadavatel: Český úřad zeměměřický a katastrální; dodavatelé: NESS, CCA, Aplis
  • Nasazení řešení SAP Cloud for Customer ve společnosti SIKO Koupelny, a. s., zadavatel SIKO Koupelny, a. s.; dodavatel: con4PAS, a. s.
  • Vývoj lehkého a terénního klienta kontrolního informačního systému Mercurius, zadavatel: Česká obchodní inspekce; dodavatel: Inisoft s. r. o.

Prezentace vítězných a finálových projektů v historických prostorách Nostického paláce na Malé Straně bylo úspěšným završením loňského ročníku a potvrzením vysoké úrovně práce, kterou realizátoři a prezentátoři na projektech odvedli. Soutěž IT projekt roku zaujímá renomované postavení a plní svůj cíl, tedy zviditelňovat kvalitně realizované, společensky prospěšné, zajímavé a inovativní IT projekty jak v oblasti veřejné správy, tak v komerční sféře,“ uvedl předseda CACIO Miroslav Hübner a dodal: „Startujeme následující 14. ročník soutěže, tentokrát rozšířený o tři speciální ceny – CNZ, ČIMIB a itSMF – a věříme, že i v nadcházejícím ročníku bude přihlášena řada zajímavých projektů.“

Projekty, které se chtějí zapojit do 14. ročníku soutěže IT projekt roku 2016, je možné přihlásit podle propozic soutěže do 31. ledna 2017. V tomto ročníku zastřešuje soutěž i tři specializovaná ocenění: cena sdružení CNZ (Co po nás zbude) za přínos v oblasti dlouhodobého uchování informací, cena ČIMIB (Český institut manažerů informační bezpečnosti) za přínos v oblasti kybernetické bezpečnosti a cena itSMF (IT Service Management Forum) za přínos v oblasti řízení služeb informačních a komunikačních technologií.*

Výzva k přihlášení do soutěže včetně přihlášky ke stažení je zde: http://www.cacio.cz/it_projekt_roku

TZ

Popisek k foto:

zleva Vladimír Michálek, Radek Letko, Jiří Vytlačil – všichni ze společnosti Servodata, která byla dodavatelem jednoho z vítězných projektů – a Miroslav Hübner, předseda CACIO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *