Kdo získá Cenu Víta Brandy v soutěži dobrých proměn ve veřejném prostoru? Své řešení můžete přihlásit už dnes!

Máte ve svém městě či obci zajímavou cyklostezku nebo novou úschovnu kol? Proměnili jste zanedbaný park v místo, kam je radost chodit? Zklidnili jste rušnou ulici ve prospěch nejzranitelnějších účastníků dopravy? Nenechávejte si to pro sebe, vyzývá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., organizátor soutěže Cena Víta Brandy.

Soutěžní přehlídka Cena Víta Brandy je určena městům a obcím za dopravní stavby nebo jiná opatření, kterými se zlepšily podmínky pro aktivní mobilitu, trávení volného času, kultivaci veřejného prostoru, ochranu životního prostředí nebo zmírnění klimatických změn. Soutěž chce ocenit nejen technická řešení, ale rovněž koncepčnost a citlivé zasazení staveb do prostředí, přívětivost k uživatelům i estetickou přitažlivost.

Uzávěrka nominací je 4. února 2022. Vítěze vybere nezávislá porota. Přihlásit se mohou jednotliví autoři nebo týmy - architekti či urbanisté, města, regiony, kraje a další organizace z České republiky nebo Slovenska.

Nejlepší oceněné projekty se představí na slavnostním vyhlášení na jaře v Praze, na valné hromadě spolku Partnerství pro městskou mobilitu (24.–25. března 2022), mezinárodní konferenci v Jihlavě (17.–18. května 2022) či veletrhu URBIS SMART CITY FAIR v Brně (1.-3. června 2022). Zástupci projektů se koncem roku 2022 osobně představí na semináři v Bruselu u příležitosti českého předsednictví EU. Vítězná municipalita bude moci také čerpat neomezené konzultace pro financování dalších projektů ze strany Státního fondu dopravní infrastruktury.

Architekt Vít Branda (1963–2009), jehož jméno soutěž nese, je autorem lávky na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Jeho řešení lávky kopírující skalní masiv v souvislosti s využitím navazujícího nábřeží a stezky je v českých podmínkách výjimečné a bylo nominováno mezi nejlepší evropské stavby posledních let. Symbolem Ceny Víta Brandy je zhmotnění myšlenek, s nimiž tento architekt tvořil, tj. jednoduchost, smysluplnost, funkční design, vtip, nadhled nad technokratickým klišé.

Všechny důležité informace o soutěži včetně přihláškového formuláře najdou zájemci na stránkách www.cenavitabrandy.cz.

/zr/

Na snímku lávka pro pěší a cyklisty na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Autorem tohoto výjimečného řešení je architekt Vít Branda.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down