Autor
Kategorie:
Různé

Kdo získal ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě

Jihomoravský kraj za aktivity v oblasti boje s korupcí, město Plzeň za integraci cizinců migrujících za prací nebo města Litoměřice, Kopřivnice a Chrudim za uplatňování principů udržitelného rozvoje na místní či regionální úrovni, to jsou některé projekty a úřady, které v úterý 19. února 2013...

Jihomoravský kraj za aktivity v oblasti boje s korupcí, město Plzeň za integraci cizinců migrujících za prací nebo města Litoměřice, Kopřivnice a Chrudim za uplatňování principů udržitelného rozvoje na místní či regionální úrovni, to jsou některé projekty a úřady, které v úterý 19. února 2013 získaly ocenění v soutěži Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě za rok 2012.

Stalo se tak během Národní konference kvality ve veřejné správě, která se uskutečnila v jihomoravské metropoli pod záštitou ministra vnitra Jana Kubiceho. Pořadatelské role se úspěšně zhostily Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a Rada kvality ČR. Ocenění předávali mj. předseda Asociace krajů ČR, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu Robert Ledvinka.


»Chtěl bych poděkovat všem úředníkům, kteří nepolevují v kvalitní a poctivé práci, za to, co pro veřejnou správu dělají,« uvedl během slavnostního večera Robert Ledvinka s tím, že právě oceněné úřady jsou důkazem, že veřejnou správu skutečně lze smysluplně reformovat. Na závěr večera byl také ohlášen pořadatel příštího, jubilejního 10. ročníku Národní konference kvality. Po Brnu převezme v roce 2014 štafetu Hradec Králové.

Záměrem resortu vnitra je oceněním podpořit úřady, které aktivně hledají a nacházejí cesty k neustálému zvyšování kvality své práce. Soutěž je navíc od letošního roku rozšířena o cenu Personalista veřejné správy, kterou pod záštitou Ministerstva vnitra vyhlásil klub personalistů, o. p. s. Vítězkou nultého ročníku soutěže a první úřednicí, která se může pyšnit titulem Personalista roku, se stala Eva Tomášková z Magistrátu města Děčín. Do finále se společně s ní dostali ještě personalistka Krajského úřadu Vysočina Ivana Hanáková Kosourová a personalisté Miroslav Křepel z Liberce a Kamil Dominik Slapnička z Mostu. (Vítězku i všechny další finalisty soutěže odborný měsíčník Moderní obec postupně představil v minulém roce od září do prosince.) Vítězná Eva Tomášková je jedním z »tahounů« CAF-týmu města Děčín a na tamním magistrátu mj. úspěšně zavedla vzdělávání dlouhodobě nepřítomných zaměstnanců, například maminek čerpajících mateřskou a rodičovskou dovolenou.

Podrobnější informace o 9. ročníku Národní konference kvality ve veřejné správě se nacházejí na www.kvalitavs.cz.

ZDROJ: MV ČR

Mezi oceněnými (viz společný snímek) se ve všech kategoriích prosadili i členové Národní sítě Zdravých měst ČR, kteří získali ceny jak za realizaci MA 21, tak za uplatnění dalších metod kvality ve veřejné správě.
FOTO: archiv

Eva Tomášková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *