01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když chytrý mobil přemýšlí i o odpadech

Hlavní město Rakouska jde s dobou. Oddělení MA 48 vídeňského magistrátu, které má za úkol starat se o komunální odpad a čištění ulic, připravilo aplikaci do chytrých telefonů.

Ta svého uživatele dovede k nejbližší skládce nebo sběrnému dvoru, ukáže mu, kde je místo se sáčky na psí exkrementy a zanese do mobilního kalendáře termín svozu nebezpečného nebo velkoobjemového odpadu.

Aplikace určí aktuální pozici telefonu a zobrazí veškeré možnosti, týkající se odpadového hospodářství v v nejbližším okolí. Kliknutí na symbol získává uživatel další detailní informace. V nabídce je také praktický filtr pro vyhledávání služeb. Aplikace poskytuje navigaci a doporučení nejkratší cesty k cíli. Kalendář v aplikaci informuje o termínech mobilních svozů.

Uživatel má v telefonu také k dispozici abecedu o zacházení s odpadem, kde najde odpovědi na otázky kolem třídění komunálního odpadu nebo informace o různých zajímavostech v oblasti odpadového hospodářství či ekologických opatřeních magistrátu. Pomůcka je propojena s interaktivním plánem města, takže se její obsah stále aktualizuje.

»Odpadová« aplikace je přizpůsobena Androidům, iPhonům a iPadům. Další součástí aplikace je aktivní i pasivní interakce s oddělením MA48 skrze sociální kanály, jako jsou Facebook, Twitter a YouTube-Channel. Klasické komunikační možnosti jako telefon a email samozřejmě v přístroji zůstávají. Aplikaci lze stáhnout z App-Store (iOS - verze) nebo také v Google-Play (verze pro Android).

Více informace o projektu naleznete na: http://www.facebook.com/die48er .

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down