Kladenskou komoditní burzu využívá k nákupu energií rekordní počet 6081 účastníků, mezi nimi i více než šest set měst a obcí

Energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) využilo do konce roku 2017 už 6081 účastníků obchodování. Meziročně se počet obchodujících zvýšil o tři procenta.

Vedle firemního sektoru na ní dodávky energií nakoupila už všechna ministerstva, téměř všechny kraje, více než šest set měst a obcí, komunální organizace a společnosti jako technické služby, teplárny, vodárny, dopravní podniky, ale i univerzitní a akademická sféra, ústavy, výzkumné instituce, veřejnoprávní média a zdravotnická zařízení. Protistranu jim tvoří dodavatelé energií reprezentující devadesátiprocentní podíl na trhu s dodávkami elektřiny a plynu v České republice.

Z hlediska struktury účastníků podle oboru činnosti tvoří nejpočetnější skupinu školy a školská zařízení, kterých je na energetickém trhu ČMKBK registrováno 3116. Druhý největší podíl připadá na úřady všech stupňů zajišťující státní a veřejnou správu, kterých je evidováno 986.

Elektřinu a zemní plyn nakoupené na Českomoravské komoditní burze Kladno rovněž využívá 225 fakultních a krajských nemocnic, poliklinik, léčeben, lázní, záchranných služeb krajů, zdravotních ústavů a hygienických stanic. Dodávky energií z burzy zajišťují provoz 559 zařízení sociálních služeb, 441 divadel, galerií, knihoven, muzeí a 140 stadionů, sportovišť a rekreačních zařízení po celé České republice.*

/zr/

K foto:

Sídlo Českomoravské komoditní burzy v Kladně

Foto: web ČMBK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down