Klientům Domova pro seniory v Děčíně dnes vyhrávala kapela Severka z Lovosic

Příjemné chvíle pohody s dobrou muzikou a zpěvem si dnes odpoledne užili klienti děčínského Domova pro seniory. V rámci projektu společnosti VERA nazvaného Udělejte, co lidé ocení!, mezi ně totiž zavítala kapela Severka z Lovosic a zahrála jim výběr z osvědčených českých lidovek.

Děčínský Domov pro seniory je součástí Centra sociálních služeb, příspěvkové organizace statutárního města Děčína. V minulém roce byla ukončena jeho náročná rekonstrukce, která pro všechny klienty znamenala narušení jejich dosavadního klidného života v zařízení. Část z nich se kvůli postupujícím stavebním pracem musela v objektu stěhovat i se svými lůžky z místa na místo, někteří dokonce půldruhého roku pobývali v v provizoriu v jiné části města. Ovšem zrekonstruovaný domov pro seniory dnes nabízí komfortnější prostředí pro všech svých 101 klientů.

Primátorka města Marie Blažková, která děčínský domov pro seniory přihlásila do projektu společnosti VERA, dnes klientům zařízení poděkovala za jejich trpělivost při překonávání nejrůznějších  svízelů a trápení, která jim rekonstrukce přinesla. Vystoupení kapely Severka se tak stalo i poděkováním města a jeho Centra sociálních služeb všem klientům domova.

Společnost VERA, která se už od roku 1994 věnuje vývoji a implementaci komplexních informačních systémů pro instituce veřejné správy, svůj projekt Udělejte, co lidé ocení! zahájila letos na jaře. Jak dnes připomněla marketingová ředitelka Miroslava Vošoustová, společnost VERA chce ve spolupráci s radnicemi dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. "Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokážou sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," konstatovala Miroslava Vošoustová ještě před tím, než za společnost VERA předala Domovu pro seniory v Děčíně i pěkné dárky – například stolní hry, cédéčka s příjemnou muzikou, tablet apod.

Společnost VERA stále ještě přijímá přihlášky do tohoto svého projektu. Starostové, primátoři, místostarostové či náměstci primátorů, stejně jako tajemníci obecních, městských a magistrátních úřadů mohou dětský domov, dům pro seniory apod. na svém území zcela jednoduše do projektu přihlásit pomocí přihlašovacího formuláře na: https://www.vera.cz/pomahame.

Mediálním partnerem projektu Udělejte, co lidé ocení! je časopis Moderní obec. I z dnešní akce v Děčíně proto ve svém zářijovém vydání přinese reportáž. Rádi se společností VERA a s jejím projektem přijedeme také do vašeho města či obce.*

/rš/

 

K úvodnímu foto:

 

Kapela Severka byla v Lovosocích založena už v roce 1989. Dnes potěšila klienty Domova pro seniory v Děčíně

Foto: Ivan Ryšavý

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down