Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Komu letos patří Cena Přístav

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila v říjnu již podesáté Cenu Přístav za významnou podporu mimoškolní činnosti s dětmi a mládeží. Jejími letošními laureáty se stali čtyři vybraní zástupci veřejné správy a samosprávy - a nově také dvě firmy, jejichž oceňování upravené regule ČRDM od loňského...

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila v říjnu již podesáté Cenu Přístav za významnou podporu mimoškolní činnosti s dětmi a mládeží. Jejími letošními laureáty se stali čtyři vybraní zástupci veřejné správy a samosprávy – a nově také dvě firmy, jejichž oceňování upravené regule ČRDM od loňského roku rovněž připouštějí.

KOMU PATŘÍ »TROSEČNICKÁ LÁHEV«

Letošními držiteli Ceny Přístav se tak stali zástupce starosty Prahy 3 Jiří Matušek, starosta Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi Ondřej Přenosil, zaměstnanec Městského úřadu Mikulášovice Tomáš Fúsek a první místostarosta Českého Těšína Stanislav Folwarzcný; spolu s nimi ještě společnosti E.ON, působící v oblasti energetiky, a Gnosis, vydávající Učitelské noviny.

Podle pravidel, jimiž se udělování Ceny Přístav řídí, mohou kandidáty na ni navrhnout alespoň tři občanská sdružení dětí a mládeže nebo domy dětí a mládeže či střediska volného času. Ocenění má podobu ručně malované »trosečnické« láhve, v níž je uloženo emotivní poselství.

Mezi letošními navrhovateli byli mimo jiné RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje, Asociace TOM, Junák, Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi, Liga lesní moudrosti nebo českotěšínské mateřské centrum Šťastné srdce.

Záměrem udílení Ceny Přístav je podle prvního místopředsedy ČRDM Jana Cieslara »vyzvednout dobré zkušenosti z obecní, komunální politiky a ocenit ty konkrétní představitele, kteří se zasloužili o neziskové organizace pracující s dětmi a mládeží, a mohou jít tedy příkladem«. Laureátům symbolického ocenění poblahopřáli v Brožíkově síni Staroměstské radnice předseda ČRDM Aleš Sedláček, pražský primátor Bohuslav Svoboda a další četní gratulanti.

TRADICE OD ROKU 2002

Česká rada dětí a mládeže uděluje Cenu Přístav již od roku 2002. Jejími držiteli a držitelkami se stali například Petr Bratský (2002, starosta MČ Praha 13), Petr Halada (2003, starosta Kamýku nad Vltavou), Sylva Sládečková (2004, koordinátorka prevence kriminality Obvodního úřadu Ostrava-jih), Miroslava Smolíková (2006, vedoucí oddělení dětí, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje), Petr Gazdík (2008, starosta obce Suchá Loz) nebo Roman Línek (2010, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *