Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Komunální technika se v obcích a městech uplatní po celý rok

Komunální technika (municipal machinery), tedy stroje a zařízení, které se uplatňují při správě a údržbě měst a obcí, je nedocenitelným pomocníkem v průběhu celého roku.

Základní náplní a činností organizace, která zajišťuje tuto komunální údržbu, je v prvé řadě zabezpečování veřejných potřeb města či obce a jejich obyvatel. Hlavními rozhodovacími faktory jsou rozsah činností, finanční možnosti, ekonomičnost, rozlehlost regionu či terénní, klimatické a průjezdní podmínky. S modernizací doby přichází na trh nová technika a výběr té správné není vůbec jednoduchý.

Komunální údržbu můžeme rozdělit zhruba do těchto kategorií:

1) Zimní údržba komunikací a chodníků: Uživatelé při pořizování mechanizace pro zimní práce zpravidla hodnotí výkon nosiče, rozměry, manévrovací schopnosti a čím dál častěji také pohodlí obsluhy. Např. vozidlo Bonetti, které dodává společnost I-Tec Czech, spol. s r. o., se vyrábí v kategoriích N1 nebo N2 o celkové hmotnosti 3,5 a 5,5 t.

2) Letní údržba komunikací a chodníků: Výměnou nástavby u zimní techniky, radlice za postřikovou lištu a sypače za cisternu, mohou zákazníci ušetřit nemalé prostředky a zároveň dosáhnout kvalitní údržby. Vozidlo Piaggio Porter o hmotnosti 1,5 t a Piag-gio Maxxi 2,2 t osazujeme také odmetacím kartáčem a cisternou. V případě, že kapacita nádrže 1000 l nebo 1500 l nestačí, komunální nosič nástaveb Bonetti se dá osadit cisternou o objemu až 3 m3. Standardně vybavujeme tyto vozidla ruční VAP pistolí.

3) Údržba travnatých ploch: Zakládání a údržba zeleně jsou stále významnější součástí estetického prostředí, ve kterém žijeme. Vozidlo Quargo střih je multifunkční pomocník, který se chová jako auto, avšak řadí se do kategorie motocykl-tříkolka, což je velmi výhodné. Vozidlo značky Bonetti je větším pomocníkem při údržbě zeleně a lze jej osadit nástavbou zvýšené bočnice nebo vysavače.

4) Svoz odpadu: Za účelem vybrání odpadů od občanů měst a obcí jsou ideální pomocníci vozidla Piaggio Maxxi a Bonetti s nástavbou hákový nakladač, který kontejnery rozveze po obci. Dalšími stejně důležitými pomocníky jsou vozidla s nástavbou Linear Press s poměrem lisování od 1:3 až 1:5.

5) Dopravní a manipulační práce spojené s chodem obce: U všech dokončovacích prací pro města a obce jsou důležití sami pracovníci, např. technických služeb. K tomu, aby se rychle, spolehlivě a hlavně ekonomicky dostali na místo vykonu prá-ce, poslouží vozidlo značky Victoria Giotti v provedení Double cabina. Do vozidla se vejde až pět osob i s nářadím.

Ostravská firma I-Tec Czech, spol. s r. o. pomáhá s otázkou výběru a pořízení vhodné komunální techniky pro města a obce již 16 let. Víc informací získáte na www.itec-czech.cz

Piaggio Porter sběrná vana.

Piaggio Quargo střihový zdvih.

Piaggio Porter hákový nakladač.

Piaggio Porter slouží také k zimní údržbě.

Komunální nosič Bonetti FX100/35E5.

Piaggio Porter s nástavbou Košovka.

Vozidlo Victoria Giotti.

VŠECHNA FOTA: ARCHIV I-TEC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *