01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KONCEPCE ZAHRANIČNÍCH VZTAHŮ

Základním kamenem pro zahraniční vztahy Jihočeského kraje bude smluvní spolupráce se sousedními regiony Horní a Dolní Rakousy a Dolní Bavorsko. Vyplývá to z koncepce rozvoje vnějších a zahraničních vztahů Jihočeské kraje, kterou schválili radní na svém červencovém zasedání. Jihočeský kraj už...

Základním kamenem pro zahraniční vztahy Jihočeského kraje bude smluvní spolupráce se sousedními regiony Horní a Dolní Rakousy a Dolní Bavorsko. Vyplývá to z koncepce rozvoje vnějších a zahraničních vztahů Jihočeské kraje, kterou schválili radní na svém červencovém zasedání.

Jihočeský kraj už uzavřel s Horními Rakousy dokument, který vymezuje základní oblasti spolupráce, k podpisu je připravena smlouva i s Dolními Rakousy. Poněkud komplikovanější je z formálního hlediska uzavření obdobné dohody s Dolním Bavorskem, které není územně samosprávným celkem, a proto musí získat pověření z Mnichova.

"Strategii zahraničních vztahů našeho kraje jsme koncipovali do tří etap, které časově přesahují i naše volební období, neboť některé mají trvalou platnost a některé je třeba zavčas nastartovat. Se sousedícími partnery budeme prosazovat společná řešení témat, která jsou pro Jihočeský kraj prioritní a využívat i možností jejich financování z podpůrných programů přeshraniční spolupráce Evropské unie," řekl jihočeský hejtman Jan Zahradník.

Zároveň zdůraznil, že kraj počítá s navazováním spolupráce i s dalšími vzdálenějšími regiony. Příkladem může být švýcarský kanton Bern, kde se v průběhu posledních deseti roků úspěšně rozvinula partnerství více než stovky měst a obcí.

- pt -

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down