Konference Křižovatky architektury už za dva týdny. Nepropásněte možnost zúčastnit se!

Ambici podpořit diskusi o současné praxi plánování staveb v krajině včetně městského intravilánu má letošní ročník konference Křižovatky architektury, který se uskuteční už 2. června v Praze pod názvem Kulturní krajina: proměny-tvorba-ochrana. K hlavním tématům konference budou patřit: systémy sídelní zeleně, plánování městské krajiny, kvalita městské krajiny a dotační tituly. Pořadatelé proto zvou zejména zástupce měst a obcí, kteří budou mít také zvýhodněné vstupné. Mediálním partnerem konference je měsíčník Moderní obec.

Dosavadní praxe projektování staveb v krajině včetně městského intravilánu není ideální. Především monofunkční a technicky orientovaný přístup je proto třeba nahradit postupem integrovaným, který bude brát v potaz všechny souvislosti řešení konkrétního problému či potřeby: počínaje sociálními a ekonomickými parametry konkrétní lokality a konče imperativy památkové ochrany.

Celkové kvality veřejných prostranství lze dosáhnout jedině koncepčním přístupem k plánování a navrhování,“ potvrzuje Pavla Melková, jedna z přednášejících na konferenci a ředitelka Sekce detailu města Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Právě územní plán je totiž základním nástrojem k zachování a tvorbě takové krajiny, s níž se její obyvatelé mohou identifikovat. Mj. to bude vyžadovat užší a nepochybně i méně předsudečnou spolupráci a komunikaci mezi politickou sférou, širokou veřejností a odborníky.

Letošní 8. ročník konference Křižovatky architektury, který se koná pod názvem „Kulturní krajina: proměny-tvorba-ochrana“, má ambici takovou vícestrannou diskusi podpořit. Vystoupení řady představitelů politického života, státní správy, vedení měst a obcí a samozřejmě profesí, především architektů a urbanistů, jí nepochybně může dodat řadu nových impulsů.

Hlavními tématy budou: systémy sídelní zeleně, plánování městské krajiny, kvalita městské krajiny a dotační tituly.

V programu vystoupí např.: Anna Matoušková, náměstkyně ministra kultury, Pavla Melková z IPR Praha, Klára Salzmann, členka představenstva České komory architektů, Dan Jiránek, výkonný ředitel Svazu měst a obcí ČR, či Leoš Anderle ze společnosti Sekyra Group. V diskusním panelu věnovaném dotačním titulům se účastníci mohou těšit na Kláru Dostálovou, náměstkyni ministryně pro místní rozvoj, Pavla Sekáče, náměstka ministra zemědělství i další osobnosti.

Konference KŘIŽOVATKY ARCHITEKTURY, jejímž mediálním partnerem je i měsíčník Moderní obec, se koná již 2. 6. v Národním technickém muzeu v Praze. Součástí programu bude též diskusní panel se zástupci měst a obcí. K diskusi jsou zváni zejména zástupci měst a obcí, státní správy, dále památkáři, architekti, urbanisti, projektanti, akademická obec, developeři, studenti i média, ale také široká veřejnost, zástupci samosprávy a státní správy i neziskových organizací.Využijte zvýhodněné vstupné pro státní správu, samosprávu a neziskové organizace.*

Více informací a on-line registrace na www.krizovatkyarchitektury.cz.

/rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down