01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konference reSITE = reCEPT na lepší budoucnost měst

Desítky pozitivních a podnětných příběhů o městech, architektuře i urbanismu nabídne už v červnu konference reSITE s účastí špičkových světových odborníků z této oblasti.

Vyloučené sociální skupiny, nezaměstnanost, přehlcená doprava, málo, nebo naopak až příliš mnoho zeleně, rozmělnění výstavby, pasivní občané... Téměř s jistotou se v zadání pro zpracovatele územních či strategických plánů objevuje některý z těchto problémů, jež by studie měly řešit.

Řadu možností, jak tyto jevy řešit, nabídne festival a odborná konference reSITE. Ta se stane vůbec první akcí, kterou ve dnech 19. a 20. 6. bude hostit nově vybudované pražské centrum Forum Karlín. Pořadatelům se opět podařilo získat skvělé řečníky z celého světa, kteří se o své zkušenosti podělí nejen na konferenci, ale i v rámci několika souběžných workshopů.

PŮJDE O TO ZÍSKAT HMATATELNÉ VÝSTUPY Z KONKRÉTNÍCH PRAKTICKÝCH ŘEŠENÍ

Program konference reSITE byl sestaven tak, aby oslovil nejen developery a investory, architekty a designéry, ale rovněž zástupce municipality - starosty a další zastupitele měst, pracovníky stavebních úřadů či radničních odborů rozvoje apod. O tom, jak může oživené prostranství spojit téměř celé město, přijede přednášet ředitelka mezinárodní architektonické společnosti EMBT Benedetta Tagliabue - jedna z mála celosvětově úspěšných architektek, jejíž realizace tržnice St. Catarina v Barceloně je z hlediska městského urbanismu považována za ikonickou. Zcela jiný recept na prosperující a fungující město nabídne Vladimír Ledecký, starosta Spišského Hrhova, který ukázkově integroval romskou komunitu do obnovy a správy majetku, společenského i kulturního života. Dokonce s takovými výsledky, že se do města stěhují lidé z širokého okolí.

Na reSITE tradičně nebudou chybět ani světové hvězdy architektury a urbanismu. K nejvýznačnějším bezesporu patří Adriaan Geuze - spoluzakladatel studia West8, které je podepsáno pod úchvatným projektem Borneo v Amsterdamu, nové městské čtvrti na vodě. Mnozí ho znají i díky aktuální realizaci nového ostrova Governor Island v New Yorku, který se stane bezplatným přírodním parkem. Revitalizaci jiného ostrova - sv. Patrika v Calgary - řídí další přednášející architekt zvučného jména Mark Johnson.

Během dvou dnů konference se o své zkušenosti podělí na tři desítky zkušených a praktikujících odborníků, kteří publiku představí přes sto konkrétních realizací a postupů. »Víme, že na teorii není čas. Naším cílem je, aby si sedm set očekávaných účastníků odneslo hmatatelné výstupy, řešení, zkušenosti, jak zlepšit život ve městech. Prostor nebude jen v rámci konference, ale i během doprovodného programu,« uzavírá Martin Berry, zakladatel a ředitel reSITE, jež se svým obsazením vypracovala během tří let na nejprestižnější akci zaměřenou na plánování, architekturu, krajinářství a ekonomiku životního prostředí ve střední Evropě.

Festival a konference reSITE

19. a 20. června 2014 / Forum Karlín, Praha 8

Podrobné informace a možnost registrace: www.resite.cz

Adriaan Geuze, jenž bude jedním z řečníků na pražské konferenci reSITE, je autorem i přívětivého a moderně pojatého řešení okolí Segovijského mostu v Madridu. Tamní multifunkční sportovní areál disponuje mj. i městskou pláží.

FOTO: ARCHIIV WEST8

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down