Kotlíkové dotace táhnou, v Jihočeském kraji je vyprodáno

Jihočeský kraj hlásí ohledně kotlíkové dotace zatím „vyprodáno“. Za měsíc eviduje přes 2700 žádostí za více než 300 milionů korun.

Zatím momentálně „vyprodáno“. Tak lze komentovat současný stav ohledně kotlíkové dotace z pozice Jihočeského kraje. Původně se o ni mohli žadatelé ucházet od 18. ledna do 31. března, kdy pro ně bylo vyčleněno 200 milionů s tím, že dalších 100 milionů korun pro ně bude připraveno na podzim. Zhruba po měsíci ale kraj už nemá co nabízet, neboť i tato celková částka byla ze strany zájemců překročena.

„Finanční prostředky určené pro první vlnu kotlíkové dotace jsou vyčerpány. Přišlo nám 2732 žádostí, které dosáhly výše 303 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Jaromír Slíva.

Slíva zároveň dodal, že kraj, jak již ostatně dopředu avizoval, je připraven k 200 milionům z první dotační vlny přidat i oněch 100 milionů korun, se kterými původně počítal pro druhou dotační vlnu. „Naším cílem je snaha pokrýt všechny žádosti, které jsme obdrželi,“ dodal náměstek.

Celkem má kraj od ministerstva životního prostředí přislíbeno 900 milionů

Celkem má kraj od ministerstva životního prostředí (MŽP) na kotlíkovou dotaci přislíbeno 900 milionů korun, které by měl po 300 milionech čerpat ve dvouletých cyklech. Vzhledem k současné situaci bude chtít ale takto nastavený systém změnit.

„Pokud nám žádosti budou i nadále chodit, tak prostě nechceme jejich příjem zastavovat a čekat další dva roky, abychom mohli pokračovat v další dotační vlně. Budeme proto s MŽP intenzivně jednat, aby nám tyto prostředky uvolnilo v co možná nejbližším možném termínu,“ uzavřel Slíva.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *