Kraj založil síť míst přátelských rodině

Rodiče, kteří potřebují během dne své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout, mohou od prvního únorového dne využívat Family Point. V prostorách rodinného centra OLIVY v Olomouci ho společně s jeho provozovateli slavnostně otevřeli zástupci kraje, města Olomouce a Centra pro rodinu a sociální péči v Brně.

„Kraj má od letošního roku v platnosti novou Koncepci rodinné politiky. Ta má za cíl podporu prorodinných opatření, která budou podmínky pro rodiny nejen zlepšovat, ale i zpřístupňovat. Jsem rád, že Family Point pomůže rodičům a jejich dětem v každodenním životě, a to po celém kraji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Olomoucký Family Point na ulici 8. května je kontaktním místem. Po celou dobu otevření ve všedních dnech od 10 do 13 hodin bude tedy rodinám k dispozici pracovnice. Prostor i služby mohou lidé využívat zdarma. V dalších městech a místech, kde kraj tuto službu zajistí, budou Family Pointy bezkontaktní. Zázemí pro péči o dítě a odpočinek však zůstane.

„Záměrem Olomouckého kraje je, aby Family Pointy působily i v dalších částech kraje, například při městských či obecních úřadech, v knihovnách, nemocnicích, centrech volného času či na nádražích,“ uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast.

Výhledově tak ve městech po celém kraji vznikne dalších deset základních Family Pointů. Součástí centra v krajském městě bude také pestrá nabídka volnočasových aktivit a poskytování potřebných informací souvisejících s fungováním rodiny.*

/zr/

Ilustrační foto: Krajský úřad Olomouckého kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down