Kraj zkouší teritoriální pakt zaměstnanosti

Pardubický kraj spolu s krajskou pobočkou Hospodářské komory a Krajským sdružením Místních akčních skupin založil takzvaný Teritoriální paktu zaměstnanosti. Ten by měl vyplňovat mezery, ve kterých nepůsobí úřad práce a kde je možné přinést užitečné výsledky v zaměstnanosti. Využívat bude financování z evropských projektů, které vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 

 

„Pro nás je zajímavý například projekt Kompas, který bude kvalifikovaně předpovídat potřeby na trhu práce v jednotlivých regionech. Pro snadnější dostupnost předpovědí bude zřízen i samostatný web,“ informuje radní pro investice a majetek kraje Ludmila Navrátilová, která Pardubický kraj v Teritoriálním paktu zaměstnanosti zastupuje.

Další regionální projekt by měl být v dalších dvou letech v partnerství s Úřadem práce České republiky zprostředkovávat práci nízko kvalifikovaným osobám. „V jeho rámci budou zřizována flexibilní pracovní místa na celé i menší úvazky podle potřeb firem i účastníků projektu včetně zaškolení nebo základní kvalifikace,“ dodává Navrátilová.*

/TZ/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *