Která z obcí si odnese titul Vesnice roku 2017?

Krajská kola třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku skončila. Obce, které v krajských kláních získaly prvenství, postupují do celostátního kola soutěže, jehož vítěz získá titul „Vesnice roku 2017“.

 

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 213 obcí. Děkuji těmto obcím, že se do této tradiční soutěže zapojily a vynaložily nemalé úsilí. Český, moravský a slezský venkov je jedinečný. Udržované historické a lidové stavby, kultivovaná zeleň, bohatý společenský a spolkový život, spolupráce s podnikateli, ale také jasná vize dalšího rozvoje. Tím vším se přihlášené obce prezentovaly krajským komisím. Upřímně gratuluji všem oceněným obcím a finalistům přeji hodně štěstí v celostátním kole,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Celostátní kolo soutěže se uskuteční od 3. do 9. září a jeho výsledky oznámí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová na Jarmarku venkova v Luhačovicích 16. září.

S příchodem letních měsíců také začíná období krajských slavností, na kterých si oceněné obce převezmou ceny z rukou zástupců vyhlašovatelů soutěže. Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Vyhlašovatelem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR. Spoluvyhlašovatelem soutěže je Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení místních samospráv ČR a jednotlivé kraje v případě krajských kol soutěže.*

Více informací na www.vesniceroku.cz

Finalisté Vesnice roku 2017:

Pištín, Jihočeský kraj

Křtiny, Jihomoravský kraj

Skalná, Karlovarský kraj

Přepychy, Královéhradecký kraj

Kruh, Liberecký kraj

Větřkovice, Moravskoslezský kraj

Vápenná, Olomoucký kraj

Lukavice, Pardubický kraj

Břasy, Plzeňský kraj

Hvožďany, Středočeský kraj

Libochovany, Ústecký kraj

Heřmanov, Kraj Vysočina

Slavkov, Zlínský kraj

 

/var/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *