Kvůli odkazu na výstavu fotografií Františka Drtikola má Trutnov zablokovanou facebookovou stránku

Společnost Facebook zablokovala oficiální stránku města Trutnova. Jak informuje web města, důvodem byl příspěvek z vernisáže nové výstavy v Galerii města Trutnova, jejímž obsahem jsou mj. díla Františka Drtikola zachycující siluety nahých těl. Facebook tato umělecká díla vyhodnotil jako šíření pornografie a stránku města zablokoval.

"Je pro nás nepochopitelné, že v dnešní době může být moderní umění z dílny světoznámého autora tímto způsobem vnímáno," uvádí dále město na svém webu www.trutnov.cz.

"Celá situace je pro nás nepříjemná a snažíme se ji řešit, jak jen to jde. Bohužel komunikace se společností Facebook je velmi složitá a komplikovaná. Nicméně Facebook byl jedním z významných komunikačních kanálů města a zdrojem informací pro naše občany, proto se budeme snažit o zprovoznění až do vyčerpání všech možností.

Pokud po uplynutí lhůty 30 dnů, kdy většinou Facebook stránky či profily v podobné situaci znovu zpřístupní, bude stránka města Trutnova i nadále zablokovaná, budeme nuceni založit novou stránku a začít naprosto od nuly. Do té doby veškeré informace z města a městského úřadu jsou i nadále k nalezení na webu města www.trutnov.cz, v Mobilním Rozhlasu (mobilní aplikace i web) a dočasně také na facebookovém profilu Městské policie Trutnov," sděluje město.*

O výsledku celé této situace hodlá radnice dále informovat a vyzývá: "Držte nám pěsti! Děkujeme!"

/mt/

Na snímku: Upoutávka na webu Galerie města Trutnova na výstavu fotografií Za tichem ticho, které byly galerii zapůjčeny ze soukromých sbírek PPF. Výstava potrvá do letošního 4. prosince.

Foto: web galerie

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down