Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Kybernetická bezpečnost má zázemí v Brně

Problematiku kybernetické bezpečnosti má u nás v gesci Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) podle vládního usnesení č. 781 z října 2011. Na jeho základě vzniklo i Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NCKB) jako součást NBÚ. Hlavním úkolem centra je chránit kritickou informační infrastrukturu v...

Problematiku kybernetické bezpečnosti má u nás v gesci Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) podle vládního usnesení č. 781 z října 2011. Na jeho základě vzniklo i Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NCKB) jako součást NBÚ. Hlavním úkolem centra je chránit kritickou informační infrastrukturu v rámci ČR, tzn. čelit bezpečnostním výzvám, reagovat na incidenty, na národní i mezinárodní úrovni koordinovat činnosti při jejich řešení a při jejich prevenci. Prostřednictvím NCKB bude NBÚ podporovat výzkum, vývoj a vzdělávání v dané oblasti.

Věcný záměr nového zákona o kybernetické bezpečnosti z dílny NBÚ už loni schválila vláda, práce na paragrafovém znění mají trvat do poloviny letoška. NBÚ též připravuje bezpečnostní standardy pro jednotlivé kategorie organizací v ČR.

Sídlo NCKB bude v Brně a definitivně má má být vybudováno do roku 2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *