Lesy ČR už třetím rokem rozdávají základním školám zdarma sešity

Už od zítřka si může kterákoliv základní škola v celé České republice u státního podniku Lesy ČR zdarma objednat určitý počet sešitů, které jí tento státní podnik nechá doručit – rovněž zdarma – až na její adresu. Lesy ČR jsou připraveny takto školám rozdat 254 tisíce sešitů. Akce Sešity do škol tak vstupuje do svého už třetího ročníku.

O projekt byl v předchozích dvou letech velký zájem, proto v něm pokračujeme. Děti se tak třeba dozvědí o desateru, jak se chovat v lese. Těm starším vysvětlujeme koloběh vody i to, proč je dřevo obnovitelnou surovinou. Rodiče možná zaujme, že materiál na stavbu jednoho dřevěného domu vyroste v českých lesích za necelé tři minuty. Tedy když se o les staráte jako dobří hospodáři, kteří vědí, že je třeba těžit i vysazovat nové stromy, zalesňovat i nechat přírodu přirozeně lesy obnovit. Ročně tedy vysazujeme až 50 milionů sazenic lesních dřevin, těžíme kolem osmi milionů kubíků dříví a zakládáme nové lesy, takže se můžeme pochlubit, že jejich výměra v zemi se přičiněním lesníků průběžně zvyšuje,“ konstatoval generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád, který školní projekt od počátku podporuje.

Od 22. srpna mohou zástupci základních škol z celé republiky objednávat pro mladší i starší žáky šest typů linkovaných sešitů A5 s různou grafikou odpovídající věku dětí – mladších a starších žáků. „Každá škola má vyčleněný počet sešitů podle evidence žáků. Vycházíme ze seznamu Ministerstva školství,“ vysvětlila Ladislava Řehounková z Odboru marketingu a komunikace Lesů ČR, která je kontaktní osobou v případě nejasností nebo dotazů (Ladislava Řehounková – 724 524 064; rehounkova@lesycr.cz).

Projekt Sešity do škol (viz: http://www.sesitydoskol.cz/) je součástí marketingové strategie Lesů ČR, v jejímž rámci chce tento státní podnik děti seznámit s tím, co se děje v lese, s využitím dřeva jako našeho největšího přírodního bohatství a obnovitelného zdroje.  Aby věděly, že za vytěžené stromy se sází stromy nové, že lesa neubývá, ale v posledních letech ho dokonce přibývá.  Aby si uvědomily, jak jedinečnou surovinou dřevo je a jaké výrobky se z něj vyrábí, včetně papíru, ze kterého jsou i školní sešity od nás. A aby se výrobky ze dřeva staly běžnou součástí života, beze strachu, že jsou tím ničeny naše lesy.

Objednat sešity lze pouze jednou, opakovaně již není možné sešity doobjednávat. Po přihlášení pomocí IČO dané školy zjistíte, kolik sešitů si můžete objednat.Nejmenší počet sešitů k objednání od jednoho druhu je dvacet kusů.Vybírat je možné celkem z osmi druhů sešitů, graficky a informačně jsou sešity rozčleněny podle náročnosti od nejmenších pro starší žáky. Sešitů je omezené množství, po vyčerpání kapacity nebude již možné je objednávat.*

Bližší informace najdete na: www.lesycr.cz nebo na: https://www.facebook.com/lesycr.cz .

/zr/

Ilustrační foto: Lesy ČR, s. p.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *