Autor
Kategorie:
Různé

Letos z CzechRun běžecké ligy přímo do New Yorku

Dvacet let svého trvání oslaví v květnu Volkswagen Maraton Praha. V červnu 1995 se při jeho premiéře valilo pražskými ulicemi jako rozbouřená řeka 958 běžců. Pro letošní ročník byla kapacita možných více než 9700 účastníků naplněna již v lednu. Volkswagen Maraton Praha je mezi maratonci po celém...

Dvacet let svého trvání oslaví v květnu Volkswagen Maraton Praha. V červnu 1995 se při jeho premiéře valilo pražskými ulicemi jako rozbouřená řeka 958 běžců. Pro letošní ročník byla kapacita možných více než 9700 účastníků naplněna již v lednu. Volkswagen Maraton Praha je mezi maratonci po celém světě spojován především se svou trasou, která patří k nejkrásnějším na světě. Navíc spolu se svým »mladším bratříčkem« – Sportisimo 1/2Maratonem Praha – se pyšní i zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací. Takové ocenění zatím má pouze několik obdobných závodů ve světě, jako jsou například maratony v Tokiu, Chicagu nebo Londýně.

»Náš záměr byl vytvořit tradiční městský maraton podobný těm, které se běhají v New Yorku, Berlíně či v Londýně. Kromě pořádání maratonu jsme navíc chtěli propagovat zdravý, aktivní styl života mezi lidmi všech věkových kategorií, koníčků a zaměstnání. Pro ty, kdo si zatím netroufnou na maraton či půlmaraton, jsou zde nesoutěžní běhy na kratší vzdálenosti,« konstatuje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru.

Volkswagen Maraton Praha spolu s dalšími pražskými běžeckými závody: 1/2Maratonem Praha (který má nového titulárního partnera, společnost Sportissimi) a Grand Prix, je zařazen do série závodů RunCzech běžecké ligy, do níž právem patří 1/2maratony v Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a Karlových Varech.

Letošní rok přináší i zajímavou novinku. Hostujícím závodem naší RunCzech běžecké ligy bude v listopadu 2014 proslulý ING New York City Marathon. Podle prvních zpráv by měl rezervovat asi tři desítky startovních čísel pro borce z RunCzech běžecké ligy, kteří se v jejím rámci zúčastní alespoň tří běhů a získají nejlepší bodové hodnocení. Jde o výjimečnou příležitost, která se hned tak nezopakuje. Na možnost startu v newyorském maratonu se totiž čeká i pět let – a ani pak v něm není start jistý.

Více informací o RunCzech běžecké lize je na: http://www.runczech.com

Na newyorském maratonu měl příležitost startovat i člen organizačního týmu RunCzech běžecké ligy Slavo Michalík (na snímku vlevo). Letošní seriál RunCzech běžecké ligy bude 14. září opět završen 1/2Maratonem Ústí nad Labem 2014 (archivní snímek vpravo).

FOTO: MARATHON PHOTOS A ARCHIV PIM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *