Letošní Dny malých obcí budou i tentokrát naplněny zajímavými tématy napříč obory

Už 55. ročník Dnů malých obcí letos začne 5. dubna v Olomouci na Výstavišti Flora a pokračovat bude 12. dubna 2022 v Praze v O2 universu. Akci podporují společnosti Bonita a E.ON.

V prvním programovém bloku Ministerstvo pro místní rozvoj představí nové cíle a přístupy v oblasti místního rozvoje, aktuální situaci rekodifikace stavebního práva, v neposlední řadě také principy a zásady nového programového období EU i s podporou obcí z evropských i národních fondů. Účast na konferenci přislíbil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a Zdeněk Semorád, náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů.

V oblasti životního prostředí se spíkři budou věnovat projektům podporovaným ze Státního fondu životního prostředí ČR – tedy boji proti suchu, zadržování vody v krajině a odpadovému hospodářství. Na letošním ročníku si místo najdou i témata spojená s elektromobilitou v obcích. Účast na tomto bloku přislíbil Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR.

Blok Ministerstva financí zhodnotí hospodaření obcí za minulé období, financování územních rozpočtů v roce 2022 a možné změny rozpočtového určení daní. Samostatná část se zaměří na možnosti a potenciál využití daně z nemovitých věcí pro zvýšení příjmů obcí. Účast přislíbil Miroslav Matej, ředitel odboru financování územních rozpočtů.

V programové části Ministerstva vnitra vystoupí Petr Vokáč, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy, který posluchače seznámí s aktuálními problémy veřejné správy a s poznatky z dozoru a kontroly nad samosprávnou činností obcí.*

/tz/

K foto:

Dny malých obcí mají dlouholetou tradici a pokaždé se těší velkému zájmu zástupců územních samosprávných celků

Foto: archiv

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down