Liberec uspěl v soutěži Přívětivý úřad

Město Liberec získalo dvě významná ocenění v soutěži Přívětivý úřad 2022, jehož 7. ročník uspořádalo Ministerstvo vnitra ČR. Od jeho zástupců je převzal primátor města Jaroslav Zámečník a tajemník magistrátu Martin Čech (na foto).

První místo Liberec obsadil v Libereckém kraji, přičemž na druhém se umístil sousední Jablonec n. N., třetí skončila Česká Lípa. V rámci hodnocení 125 obcí z celé České republiky v kategorii s rozšířenou působností pak město Liberec obsadilo druhé místo. Před něj se dostal pouze Kolín a bronzovou příčku má Znojmo.

„Velmi si těch ocenění vážím. Vnímám je jako poděkování za to, jak úřad a jeho úředníci i zaměstnanci pracují pro občany města. Žádný úřad na světě není dokonalý a nepochybně i u nás máme stále co zlepšovat. Nicméně jsem přesvědčený, že kolegové z jednotlivých oddělení a odborů dělají v rámci svých kompetencí a povinností maximum pro veřejnost i partnery, s nimiž Liberec spolupracuje,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Hodnotitelé posuzovali u každého z měst téměř 80 kritérií, mezi které patří například dostupnost a otevřenost úřadu, komunikace online, zapojení veřejnosti, participativní rozpočet a další. U Liberce letos odborníci ocenili například zavedení a používání aplikace Liberec v mobilu nebo interaktivní mapy investic.

V příštím roce chce Liberec v soutěži uspět mimo jiné i s Portálem občana, který před časem spustil zatím v testovací verzi.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down